kompostasApie komposto privalumus kalbama nuo seniausių laikų, t. y. kompostas laikomas vertingiausia trąša, kuri gali būti naudojama įvairios struktūros dirvai, kambario ir lauko augalams. Be to, negalima pamiršti ir kitų kompostavimo privalumų – šis procesas nereikalauja daugybės pastangų, padeda taupyti pinigus, užtikrina tinkamą atliekų panaudojimą ir t. t.

Komposto privalumai

Kompostas yra itin vertinga organinė trąša, neturinti jokio žalingo poveikio dirvai ar augalams. Priešingai – kompostuojami augalai tampa sveikesni, stipresni ir džiugina didesniu derliumi. Tinkamai subrandinta kompostavimo medžiaga atgaivina molingą dirvožemį ir išlaiko drėgmę smėlingoje dirvoje. Be to, komposto produktas gali sumažinti augalų kenkėjų ir ligų skaičių.

Nesudėtingi kompostavimo darbai

Vienas svarbiausių komposto gamybos privalumų – nesudėtinga trąšų gamyba. Daugelis kompostuotojų juokauja, kad minėtasis procesas reikalauja tiek pat laiko, kiek šiukšlių išmetimas – į kompostavimo dėžę reikia krauti visas augalines ir virtuvines atliekas. Visus kitus darbus atliks šias atliekas skaidantys mikroorganizmai. Tiesa, meluotume, jei sakytume, kad daugiau jūsų pastangų nereikės. Kartais privalėsite kompostą pamaišyti, kad užtikrintumėte tinkamą drėgmės ir deguonies kiekį. Be to, kompostą rekomenduojama uždengti, jei lauke lyja lietus ar krinta gausus sniegas.

Patraukli kaina

Komposto gamyba jums nieko nekainuos. Jei dirvą tręšite pirktinėmis trąšomis, būsite priversti išleisti gana padorią sumą už aukštesnės kokybės produktą, tuo tarpu kompostas bus pagamintas visiškai už dyką.

Efektyvus šiukšlių panaudojimas

Vertindami komposto gamybos kaštus, nepamirškite, kad kompostuodami sumažinsite buitinių šiukšlių kiekį, todėl sumažės ir šiukšlių išvežimo mokesčiai. Ekspertai tvirtina, kad daugiau nei 40 proc. viso atliekų srauto sudaro biologiškai skaidžios liekanos, kurios gali būti naudojamos komposto gamybai. Be to, kompostuodami rūpinatės gyvenamąja aplinka. Ne paslaptis, kad perkrauti sąvartynai kelia rimtą pavojų visai mūsų ekologijos sistemai. Augantys sąvartynai ne tik žaloja aplinką, bet ir reikalauja didesnių mokesčių, skirtų jų išlaikymui ir priežiūrai.

Tvarkinga ir švari aplinka

Jei nesidomite aplinkosaugos idėjomis, pažvelkite į savo kiemą – kompostavimas užtikrins, kad jūsų kieme nesimėtys žaliosios atliekos, lapai ir nupjauta žolė, o jums nereiks sukti galvos, kur šias atliekas paslėpti.

Kartais pasigirsta kalbų, tvirtinančių, kad kompostuojamas produktas skleidžia nemalonų kvapą, vilioja parazitus ir laukinius gyvūnus. Ekspertai skuba jus nuraminti ir patikinti, kad taip tikrai nėra. Gandas, kad kompostuojamas produktas gali pritraukti vabzdžius, peles ar kitus kenkėjus, yra melas – blogą kvapą skleidžia tik netinkamai paruoštas produktas, t. y. jei kompostuosite teisingai (į komposto krūvą nemesite pieno, mėsos produktų ir pan.), nemalonaus kvapo tikrai išvengsite.

Similar Posts