Topografinė nuotraukaTopografinė nuotrauka, arba toponuotrauka, parodo jūsų žemės sklypo esamą situaciją. Joje atsispindi sklypo reljefas, pastatai, ilgamečiai augalai, požeminiai inžineriniai tinklai, ir t.t. Topografinė nuotrauka – tai planas, kuriame matomi visi svarbiausi sklypo objektai, jei reikia, nurodomos ir žemės sklypo ribos.

Kada bus reikalingos topografinės nuotraukos?

Jei planuojami kokie nors projektavimo darbai, būtina pasirūpinti topografiniais matavimais, kuriuos gali atlikti specialistai. Jei žemės sklype yra tam tikrų statinių, reikalingas detalus planas, todėl topografinė nuotrauka yra labai svarbi. Joje yra matomi įvairūs ilgamečiai augalai, požeminės komunikacijos, taip pat ir įvairios paskirties statiniai. Tokios nuotraukos yra rengiamos skaitmeniniu ir analoginiu pavidalu.

Kur reikės kreiptis?

Norint, kad darbai būtų atliekami tikrai kokybiški, pasidomėkite, kokios įmonės yra vertinamos palankiausiai. Jų galėsite rasti iš tiesų nemažai, tad kiekvienu atveju galėsite nuspręsti, kokia pasirinkimo galimybė galėtų būti pačia palankiausia. Susirasti tinkamiausią bendrovę galės padėti klientų atsiliepimai – internetinėje erdvėje rasite iš tiesų daug patarimų bei rekomendacijų, tad priimti tam tikrą sprendimą neturėtų būti labai sudėtinga.

Kiek trinka topografinės nuotraukos darymas?

Tai gali trukti maždaug dvi savaites, tačiau terminas gali būti trumpesnis ar gerokai ilgesnis. Geodezininkai surenka visą reikalingą informaciją apie inžinerinius tinklus, atlieka geodezinius matavimus, nubraižo planą, kurį suderina su įvairiomis organizacijomis. Jos turi patvirtinti, kad topografinėje nuotraukoje pateikta medžiaga yra teisinga.

Kiek gali kainuoti topografinė nuotrauka?

Kaina gali priklausyti nuo daugybės veiksnių. Tai visada priklauso nuo to, koks yra sklypo sudėtingumas, kiek jame yra statinių, ir t.t. Jei nuotrauka turi būti atliekama gana skubiai, kaina bus didesnė, tačiau ne visada yra laiko laukti, kol bus atlikti reikalingi darbai. Skirtingų įmonių nustatytos kainos gali labai skirtis, tad palanku pasidomėti, kokias kainas yra nustačiusios skirtingos bendrovės. Pasirinkimo galimybės bus tikrai didelės, tad visada galėsite atrasti geriausias pasirinkimo galimybes.

Kiek laiko galios topografinė nuotrauka?

Topografinių nuotraukų galiojimo trukmė – vieneri metai. Jei per šį  laikotarpį nebus pradėti projektavimo darbai, topografinis planas turės būti naujinamas, ir pakartotinai derinamas su įvairiomis institucijomis. Taigi, visada svarbu tai, kad topografinė nuotrauka būtų atliekama laiku.

Kokių dokumentų reikės?

Kad būtų suteiktos reikalingos paslaugos, jums reikės tam tikrų dokumentų: bus reikalingas žemės sklypo nuosavybė įrodantys dokumentai, savininko asmens dokumento kopija, detalus ar preliminarus žemės sklypo planas, ir statinių nuosavybę įrodantys dokumentai.

Jei kiltų tam tikrų neaiškumų, visada galite susisiekti su paslaugos tiekėjais, kurie tikrai mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus.

 

Similar Posts