Tinkamai ir skoningai atlikti vidaus apdailos darbai yra pamatas namų jaukumui kurti. Tvarkinga sienų, grindų ir lubų apdaila, kuriai buvo parinktos kokybiškos medžiagos, ilgai tarnaus kaip fonas, įrėminantis laikui bėgant besikeičiančius interjero elementus: baldus, aksesuarus, asmeninius daiktus. Pristatome kelias itin populiarias vidaus apdailos tendencijas, kurias verta išbandyti savo namuose.

sienų dažymas

Akcentinė siena

Sakoma, kad apdaila interjere atlieka baltos drobės vaidmenį. Tai reiškia, kad ji turi galią išryškinti pasirinktus interjero elementus: baldus, šviestuvus, kilimus ir kitas detales. Tačiau tai nereiškia, kad sienų bei lubų dažymas, parketlenčių montavimo ar plytelių klijavimo būdai turi būti nuobodūs ir nekrentantys į akis. Šiandien apdailoje yra vertinamas išskirtinumas ir unikalumas. Puikus būdas namams suteikti charakterio ir netikėtumo – akcentinė siena. Akcentinė interjero siena – tai sienų apdailos būdas, kai viena kambario siena yra įrengiama kitaip nei trys likusios sienos. Tokią sieną galima nudažyti kita spalva arba išklijuoti ornamentuotais tapetais. Populiarus akcentinės sienos apdailos variantas – plytinė siena. Trys kambario sienos yra nudažomos neutralia spalva, pavyzdžiui, balta, o viena siena paliekama be apdailos (jeigu namo sienos yra plytinės) arba apdailos darbais specialiai yra sukuriamas plytinės sienos įspūdis.

lubų dažymas

Sienų dažymas mokyklinės lentos dažais

Kita populiari apdailos tendecija – sienų dažymas mokyklinės lentos dažais. Populiariausi yra juodos spalvos mokyklinės lentos dažai, nors šiandien galima rasti ir kitų spalvų. Juoda spalva turi savybę sugerti šviesą, tad vidaus apdailoje juodais mokyklinės lentos dažais paprastai yra dažoma viena arba dvi kambario sienos. Toks apdailos būdas yra ypatingai populiarus virtuvėje bei vaikų kambaryje. Virtuvėje siena dažyta šiais dažais yra puiki vieta pirkinių sąrašui ar receptui užrašyti. Vaikų kambaryje tokia siena tampa tinkama vieta mažųjų kūrybiškumui atsiskleisti.

Betoninė apdaila interjere

Kiek netikėta, bet sparčiai populiarėjanti vidaus apdailos rūšis – neapdirbtas betonas interjere. Ši tendencija, dėl savo šaltumo, nėra tinkama visų tipų interjerams. Ji pirma buvo naudojama vien industrinio tipo loftuose, nes betonas tokiuose interjeruose atrodo natūraliai ir papildo industrinę temą, tačiau betoninės sienos bei lubos atranda savo gerbėjų ratą ir paprastuose gyvenamųjų namų bei butų interjeruose. Betoninė sienų arba lubų apdaila paprastai yra derinama su šilto atspalvio medinėmis grindimis, taip vizualiai interjerą sušildant.

Similar Posts