paminklai kapamsMirusiųjų artimųjų atminimas – subtilus dalykas, siejamas su nuoširdžia malda, susikaupimu ir pagarba. Deja, lydėdami artimuosius į paskutinę kelionę turime kovoti ne tik su dvasiniu skausmu, bet ir galvoti apie materialinius klausimus. Vienas jų – paminklai kapams. Šių pasirinkimas iš tiesų didelis – šiandien galima rinktis pageidaujamos formos, dizaino ir spalvos paminklus, atitinkančius net ir išrankiausių pirkėjų lūkesčius. Vis dėlto, ekspertai vieningai sutinka – didžiausią dėmesį turėtumėte skirti ne paminklo išorei, o jo kokybei.

Kiniškų paminklų populiarumas

Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia kiniško granito paminklai, kurie yra kelis kartus pigesni už, pavyzdžiui, lietuvišką, švedišką ar suomišką produkciją. Tokie paminklai pasižymi patraukliomis kainomis, itin plačiomis dizaino galimybėmis ir nepriekaištinga estetika. Deja, pastarasis aspektas greitai pasikeičia – laikui bėgant, kiniška produkcija praranda savo žvilgesį, t. y. šis pasirinkimas negali užtikrinti ilgalaikio ir patikimo rezultato. Taip yra todėl, kad visų pirma tokiems paminklams naudojamos nekokybiškos medžiagos, antra – šie akmens dirbiniai nėra pritaikyti Lietuvos klimato sąlygoms. Nepraėjus nei dešimčiai metų, paminklas pradės keisti spalvą, be to, gali išlysti ir erzinantis gaminių brokas. Iš kitos pusės, negalima teigti, kad kiniški paminklai visais atvejais yra blogis. Tam tikrose situacijose jie gali užtikrinti gana aukštus kokybės rodiklius, pvz., jei yra statomi mažiau saulėtose vietose arba tuo atveju, jei pasirenkamas margesnės spalvos akmuo (atspalvių pakitimai nebus tokie ryškūs).

Investicijos kokybei – atsiperka

Kokybiški paminklai kapams gaminami iš tvirto granito, o pačiame gamybos procese taikomos modernios technologijos, užtikrinančios ilgaamžį ir patikimą rezultatą, daugybę metų nekintantį estetinį paminklo vaizdą. Kad būtumėte tikri užsakyto gaminio ilgaamžiškumu, visų pirma pasikalbėkite su pasirinktu paminklų gamintoju ar pardavėju – išsiaiškinkite, koks akmuo naudojamas paminklo gamybai, kokius apdirbimo būdus gamintojas taiko, kokias garantijas gali suteikti ir t. t. Nors tokie paminklai kainuoja daugiau, rinkdamiesi kokybę, niekada nepralošite. Be to, daugelis pardavėjų siūlo galimybę paminklą pirkti išsimokėtinai. Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia realizuoti pasirinkto dizaino viziją, paminklai gali būti puošiami nuotraukomis ar religine simbolika.

Kapavietės priežiūros kaina

Planuodami finansus, turite prisiminti, kad kapavietės įrengimas (ir priežiūra) – tai ne tik paminklo užsakymas. Galutinę kainą lemia daugelis išorinių faktorių, pvz., kapavietės dydis ir jos reljefas, pasirinkto akmens storis ir paminklo sudėtingumas, montuojamos tvorelės, sodinami gėlynai ar kapų dengimo sprendimai. Jei ketinate prižiūrėti kapavietę, esančią toliau nuo namų, t. y. negalite jai skirti tiek laiko, kiek norėtumėte, siūlome pagalvoti apie dengtą kapavietę arba profesionalias kapų priežiūros paslaugas.

 

Similar Posts