kadastriniai matavimaiKartais sudėtingi žodžiai slepia aiškius dalykus. Taip galėtų būti pristatomi kadastriniai matavimai. Išgirdus pirmąjį šio termino žodį, po kiek laiko tikriausiai prisimintume tik tai, kad jis prasideda raide „k“. Tačiau įsigilinę į proceso esmę suprastume, kur šioje lygtyje x, o kur y.

Kiekvienas daiktas pasižymi tam tikromis ypatybėmis. Pavyzdžiui, būste esančios spintos spalva yra balinto ąžuolo, svetainėje patiestas kilimas žavi raudonumu, o kambarinės durys baltos. Tokie ir panašūs apibūdinimai pasitelkiami ir kalbant apie namo išorę. Ne mažiau būdvardžių sulauktų ir pats sklypas. Ir štai apie jį šnekėdami nejučia prieiname prie pradžioje paminėtų matavimų. Kadangi sklypas, kaip ir visi šio pasaulio objektai, subjektai, procesai, yra galimas apibūdinti, į pagalbą pasitelkiami kadastriniai matavimai. Tai paslauga, skirta nekilnojamojo turto ar teritorijos, kurioje jis stūkso, „tapatybei“ nustatyti.

Nors tapatybė paprastai siejama su žmogumi, šis žodis kalbant apie sklypus pasitelktas ne veltui. Kadastriniai matavimai – kruopštumo reikalaujantis darbas, tad jo rezultatus norisi vadinti kaip nors gyvybingiau nei tiesiog identifikavimu. Vis dėlto pastarasis apibrėžimas šioje srityje vartojamas labai dažnai.

Kada minėtoji paslauga pasitarnauja? Būtų galima išskirti dvi plačias sritis. Tai gyvenamieji plotai bei verslui skirta erdvė. Tiek pirmu, tiek antru atveju svarbu, kad viskas vyktų teisėtai ir tiksliai. Dėl to tenka ieškoti gerai savo darbą išmanančių asmenų.

Siaurinant temą, aiškėja, kad kadastriniai matavimai reikalingi sklypų dalijimo atveju. Tuomet nesinori nei savęs nuskriausti, nei su kitu žmogumi pasielgti nesąžiningai. Vadinasi, teks viską patikėti profesionalams. Ta pati paslauga aktuali išnuomojant žemę bei pastatus. Juk plotas – vienas iš veiksnių, lemiančių kainą. „Iš akies“ nurodyti nepakanka. Pateikus per didelius skaičius vėliau galima sulaukti nuomininkų pretenzijų. Na, ir, žinoma, be matavimų neapsieinama norint parduoti sklypą. Tuomet vėlgi ieškoma, į ką kreiptis. Tada, po reikiamų procesų, gaunami tikslūs duomenys.

Už keisto žodžio slypi svarbi paslauga. Kadastriniai matavimai – tai nekilnojamojo turto sistemos dalis. Kadangi paslauga susijusi su nuoma ir pardavimu, taip pat galima sakyti, kad už jos slypi pelnas.

 

 

Similar Posts