baidarėsDailios ir vingiuotos Lietuvos upės vertinamos turistų, keliautojų ir baidarininkų. Iš tiesų, baidarės tampa vis populiaresne pramoga, atitinkanti įvairaus amžiaus turistų poreikius. Ekspertai primena, kad norėdami mėgautis jaukia ir malonia kelione, privalote šiam žygiui pasiruošti iš anksto. Svarbiausia, ką turite padaryti – paruošti tinkamą kelionės lagaminėlį.

Būtini daiktai

Kad plaukdami jaustumėtės saugiai ir užtikrintai, visų pirma jums reikalingos kokybiškos baidarės ir tvirti irklai. Neišsiversite ir be patikimos gelbėjimosi liemenės, ypač tuo atveju, jei ketinate plaukti ežerais. Daugelis turistų mano, kad minėtoji apsauga yra visiškai nereikalinga, tačiau ekspertai pataria nepervertinti savo jėgų – baidarės gana dažnai apsiverčia ir panardina keliautojus į vandenį, todėl patikima apsauga padės išvengti streso ir bereikalingų rūpesčių. Tiesa, jei nusprendėte leistis į kelionę, sukti galvos dėl gelbėjimosi liemenės nereikės – paprastai jas siūlo baidarių nuomotojai. Ruošiantis į kelionę būtina įsigyti neperšlampamų ir sandariai uždaromų maišų, kuriuose galėsite laikyti svarbius ir vandens bijančius daiktus, pvz., telefoną ar fotoaparatą. Patariame į kelioninį krepšį įsimesti ir priemonę vandeniui išsemti, pvz., didesnę kempinėlę.

Rekomenduojami daiktai

Jei norite mėgautis sklandžia kelione be rūpesčių, privalote pagalvoti apie įvairias apsaugines priemones, pvz., kremą nuo saulės, apsauginę kepurėlę ir priemones, kurios atbaido vabzdžius. Jei plaukiate vasarą, neišsiversite ir be apsauginių akinių nuo saulės bei maudymosi kostiumėlio. Beje, nepamirškite, kad irkluodami sušlapsite, todėl patariame turėti kelias poras drabužių (sausus rūbus suvyniokite į neperšlampamus maišus). Siekdami apsidrausti, su savimi turėtumėte turėti ir pirmosios pagalbos vaistinėlę bei peilį. Jei ketinate išlipti į krantą ir stovyklauti, jums bus reikalingas ir žiebtuvėlis, kirvis, žibintuvėlis.

Užkandžiai ir gėrimai

Paprastai baidarės pareikalauja visos jūsų dienos, be to, daugelis turistų leidžiasi ir į kelių dienų kelionę, todėl neišsiversite be užkandžių ir gėrimų. Geriausias sprendimas – įsimesti lengvų ir greitai valgomų užkandžių ir su savimi turėti geriamojo vandens. Kadangi plaukdami neturėsite sąlygų patogiam valgymui, reikėtų galvoti apie maistą, kurį galėtumėte imti rankomis, nenaudodami nei įrankių, nei lėkščių. Maistas turėtų būti laikomas hermetiškuose induose. Atsisakykite stiklinių indų ir butelių, kadangi jie ne tik sunkūs, bet ir gali kelti pavojų kelionės metu. Rinkitės maistą, kuris ilgai negenda, pvz., rūkytą dešrą ar sūrį. Neimkite gaminių, kurie greitai ištyžta, pvz., bandelių su kremu. Užkandžiams tiks įvairūs sausainiai, traškučiai ir duona. Puikus sprendimas – vaisiai ir daržovės. Tiesa, pastarieji užima gana daug vietos. Venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, kadangi nuo jų jausite dar didesnį troškulį.

Similar Posts