Auto nuomaPrabangaus automobilio nuoma gali prasidėti ir nuo 100 eurų parai – visai neblogas uždarbis, ar ne? Juolab, jog auto nuoma aktyviai naudojasi daugelis, ieškodami tinkamo varianto savo šventei, kelionei ar verslo susitikimui, o nuomos laikotarpis dažnai neapsiriboja viena para. Pamatę šios veiklos srities pelningumą, greta didžiųjų, seniai veikiančių transporto nuomos punktų, iškyla ir nauji rinkos žaidėjai. Iš pirmo žvilgsnio tai žada potencialią naudą klientui – didesnę pasirinkimo galimybę bei konkurencingas kainas. Tačiau kartu tai reikalauja ir didesnio dėmesingumo. Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Auto nuoma turėtų būti suprantama kaip sutartis tarp paslaugos teikėjo bei kliento, kai abi pusės įsipareigoja laikytis tam tikrų susitarimų. Klientas pageidauja gauti konkretaus pasirinkto modelio, tvarkingos techninės būklės automobilį už susitartą paros nuomos kainą, o verslininkas – atgauti jį sutartu laiku ir tokios būklės, koks buvo prieš pasiimant. Atrodo, jog viskas labai paprasta, tačiau pasirašomoje sutartyje yra daug niuansų, į kuriuos neretai pamirštamas atkreipti dėmesys. O tai gali grėsti finansiniais nuostoliais bei užkirsti kelią tinkamiausio varianto pasirinkimui.

Labai dažnai klientai, nenorėdami pasirodyti per daug išsišokančiais, padaro klaidą, tiesiog nebyliai sudėdami parašus ir sumokėdami prašomą sumą. Neretai kalba eina apie pakankamai solidžius pinigus, tad parodyti savo suinteresuotumą išsiaiškinant kiekvieną sutarties punktą neturėtų būti kaip kažkas nepriimtino. Didelį dėmesį atkreipkite į:

  • Automobilio realią išvaizdą

Galbūt dėmesį traukia įbrėžimas ant kapoto ar įskilęs priekinis stiklas. Aišku, mašinos eksploatacijai tai netrukdys, tačiau įsitikinkite, ar minėti defektai įvardinti nuomos sutartyje. Jei tas nėra aiškiai įvardinta raštu, kas garantuos, jog, mašiną grąžinus, nuomos bendrovės atstovas nepareikalaus padengti išlaidų už minėtus defektus?

  • Degalų kiekį

Auto nuoma gali būti siūloma kartu su įskaičiuotomis degalų sąnaudomis, tačiau gali būti reikalaujama automobilį grąžinti pilnu baku. Visų pirma, jūs turite teisę rinktis priimtiniausią variantą: ne kiekvienas nori gaišti laiką degalinėje, prieš grąžindamas automobilį nuomotojui (nuomos sutartyse dažnai nurodoma, jog nesilaikant šios sąlygos, tenka sumokėti ne tik degalų išlaidas, bet ir papildomą mokestį kaip nuobaudą už taisyklių nesilaikymą). Negana to, jei automobilį įsipareigojote grąžinti su pilnu degalų baku, prieš tai atkreipkite į kuro kiekio indikatoriaus rodmenis.

Auto nuoma – populiari paslauga, tad klientas, skyręs šiek tiek laiko keletos bendrovių siūlomų sąlygų palyginimui, gali rasti sau tinkamiausią variantą. Negana to, nebijokite ir derėtis: paslaugos teikėjai, kovodami dėl klientų dėmesio, dažnai siūlo įvairias išlygas (aišku, jas būtina užfiksuoti sutartyje).

Similar Posts