Išsirinkti tobulą antkapio akmenį nėra taip paprasta, kaip atrodo. Nesvarbu, ar renkatės jį sau, ar mylimam žmogui, projektuojant, montuojant ir prižiūrint antkapį reikia atsižvelgti į kelis veiksnius.

Paminklai Vilniuje – tai platus antkapių pasirinkimas pagal kiekvieno norus ir galimybes. Siūlomi įvairių medžiagų ir išmatavimų antkapiai, todėl tikrai rasite tai, ko ieškote.

Dalinamės patarimais, kurie bus naudingi renkantis antkapį.

Atsižvelkite į kainą

Renkantis antkapį, jo kaina taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Priklausomai nuo konstrukcijos dydžio ir formos, naudojamos medžiagos tipo ir nuo to, ar yra užrašas ar priedai, bendra antkapio kaina gali svyruoti nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų.

Antkapio dizainas

Renkantis antkapio dizainą, priimti sprendimą ne visada paprasta: yra daugybė variantų, kuriuos galima pritaikyti pagal jūsų ir išėjusio mylimo žmogaus asmeninius pageidavimus. Antkapiai būna įvairiausių formų ir dydžių. Jei nesate tikri, kokio tipo paminklą pasirinkti, pasivaikščiokite po kapines, kad geriau suprastumėte, kokio dydžio ir stiliaus kapų paminklai čia dominuoja.

Antkapio medžiagos

Įprastos antkapio medžiagos yra granitas, marmuras ir skalūnas. Granitas yra populiariausia medžiaga dėl savo estetikos, patvarumo ir lengvos priežiūros. Granitas yra ypač populiarus, nes yra ekologiškas ir yra įvairių spalvų.

Marmuras yra patrauklus pasirinkimas antkapiams su natūraliai unikaliais akmens raštais ir gražia balta arba pilka spalva. Tačiau marmuras yra minkštas akmuo, kuris laikui bėgant genda dėl vėjo ir lietaus erozijos. Todėl marmurinius paminklus reikia reguliariai prižiūrėti.

Kad ir kokios medžiagos antkapį nutarėte pasirinkti, įsitikinkite, kad jis tinkamas Lietuvos klimatui. Paminklai Vilniuje yra būtent tokie – kviečiame įvertinti platų asortimentą.

Nuspręskite, ar ant antkapio bus graviruojami užrašai

Antkapio užrašuose paprastai yra mirusiojo vardas, gimimo data ir mirties data. Jie dažnai suasmeninami kaip duoklė mirusiam asmeniui (kai kuriose epitafijose yra eilėraščių, Šventojo Rašto eilučių ar net tiesioginių citatų). Išgraviruoti simboliai ir paveikslėliai taip pat gali būti išgraviruoti ant antkapio rankomis arba lazeriu.

Paminklai Vilniuje užtikrina platų pasirinkimą: patyrę specialistai patars parenkant užrašą ir rūpinantis jo graviravimu.

Similar Posts