Norėtumėte surasti naują darbą, kuriame gautumėte didesnį atlyginimą ir galėtumėte lengviau kilti karjeros laiptais? Dabartinėje savo darbovietėje iki šiol praleidote ne vienerius metus, tačiau jūsų atlyginimas nepadidėjo, jūs nepakilote karjeros laiptais, o darbo sąlygos iki šiol yra tokios, kurios netenkina jūsų lūkesčių? Tokiu atveju visiškai suprantama, kad jūsų galvoje jau kurį laiką gali suktis mintys apie naujo darbo paieškas. Tačiau nepaisant to, kad galite turėti tokį tikslą, kartu jūs galite jausti ir nerimą bei įtampą, kadangi nežinote, kas jūsų laukia. Laimei, jūs nesate vieni ir su tokia situacija susiduria daugelis darbą pakeisti norinčių žmonių. Todėl galite būti tikri, kad yra ir nemažai patarimų, kuriais galima pasinaudoti.

Visų pirma reikėtų atminti vieną paprastą, tačiau labai naudingą ir svarbią taisyklę – naujo darbo turite ieškoti vis dar turėdami senąjį darbą. Tai reiškia, kad neturėtumėte palikti savo dabartinės darbovietės tol, kol nebūsite suradę jums tinkančio naujojo darbo. Klausiate, kodėl gi turėtumėte taip pasielgti? Greičiausiai jūs manote, kad tokiu būdu ieškoti naujo darbo jums bus sudėtingiau. Tačiau iš tikrųjų viskas yra priešingai. Jei jūs paliksite savo dabartinį darbą ir jums nepavyks greitai surasti naujos darbo vietos, jūs galite susidurti su nemenkais sunkumais ir dar didesniu stresu, kuris galiausiai privers jus pasirinkti pirmą po ranką pasitaikiusį darbą, kuris, beje, gali būti dar prastesnis nei dabartinis jūsų darbas.

Tuo tarpu, jei naujojo darbo pradėsite ieškoti vis dar turėdami savo dabartinę darbo vietą, visas darbo paieškų procesas bus kur kas lengvesnis, paprastesnis ir be jokio papildomo streso. Darbo paieškoms galėsite skirti tiek laiko, kiek tik jo prireiks. Todėl jei vadovausitės šia taisykle, viskas turėtų klostytis gerokai sklandžiau.

Taip pat svarbu nepamiršti, kokią didelę reikšmę darbo paieškų procese turi ir jūsų gyvenimo aprašymas (CV). Net jei iki šiol manėte, kad šiomis dienomis CV nebevaidina jokio svarbaus vaidmens, vis dėlto jūs labai klydote. Jūsų gyvenimo aprašymas yra pirminė ir pagrindinė priemonė, kurios pagalba darbuotoju ieškančios bendrovės apie jus sužinos. Todėl jei jūsų CV nebus paveikus ir nepajėgs pritraukti darbdavių dėmesio, jūs galite prarasti puikią galimybę būti pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį. Todėl turėtumėte skirti kuo daugiau pastangų tam, jog suformuotumėte kuo patrauklesnį ir originalesnį savo gyvenimo aprašymą.

Be abejo, nepamirškite pasinaudoti ir darbo skelbimų portalais, kuriuose tiek darbo skelbimai Vilniuje, tiek ir kituose mūsų šalies miestuose pasižymi labai didele įvairove. Be to, tokiu būdu tampa daug lengviau atlikti darbo pasiūlymų paiešką ir išsamiau susipažinti su siūlomomis darbo vietomis, t.y. darbo pobūdžiu, darbuotojui keliamais reikalavimais, darbo sąlygomis, darbo užmokesčiu ir kitomis svarbiomis detalėmis.

Similar Posts