Metalo supirkimas – paslauga, kuria bent kartą teko pasinaudoti daugeliui žmonių. Deja, nuo kokių veiksnių priklauso spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos, žino ne visi. Atsakymas į šį klausimą tikrai nėra greitas ir paprastas.

Štai keletas veiksnių, galinčių turėti įtakos metalo laužo kainoms:

Pasiūla ir paklausa

Juodojo bei spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos, kainų didėjimas ir mažėjimas yra proporcingas metalo paklausai įvairse pramonės šakose, tokiose kaip technologijos, statyba ir transportas. Perdirbtas metalo laužas naudojamas gaminant daugybę gaminių, įskaitant mobiliuosius telefonus, elektros kabelius, orlaivius ir tiltų bei pastatų I formos sijas ir armatūrą. Veiklos apimtis bet kurioje iš šių pramonės šakų turi įtakos metalo laužo kainoms.

Metų laikas taip pat gali turėti įtakos pasiūlai ir paklausai. Pavyzdžiui, šiltesniais mėnesiais statybų pramonė yra linkusi įsibėgėti ir reikalauja daugiau medžiagų, todėl kainos gali padidėti. Kadangi kitos metalo ištroškusios pramonės šakos išgyvena savo sezonines aukščiausias ir žemiausias sąlygas, taip ir metalo laužo kainodara.

Laužo kokybė ir kiekis

Tiek juodojo, tiek spalvotojo metalo laužas turi atitikti tam tikrus kokybės standartus, kad jį būtų galima naudoti liejyklose, lydyklose ir gamyklose. Didelis aukštos kokybės, paklausių metalų kiekis yra bene geriausia pelno formulė tiek pirkėjui, tiek pardavėjui. Kai spalvotųjų metalų paklausa yra didelė, už juos gausite daugiau.

Žinoma, naudą pardavėjui padidina ir parduodamo laužo būklė. Metalo supirkimas, kai naudojamas kruopščiai atrinktas ir išvalytas metalas, visada yra pelningesnis.

Transportavimo ir apdirbimo išlaidos

Kaip svarbi tiekimo grandinės grandis, metalo laužo perdirbėjams labai svarbu, kad metalas judėtų efektyviai. Metalo laužas surenkamas, atskiriamas ir ruošiamas tokiose kaip mūsų laužo aikštelėse, todėl dažnai reikia perkelti medžiagas iš vieno kiemo į kitą. Taigi, jei energijos ir degalų sąnaudos padidėja, perdirbėjo gamybos ir transportavimo išlaidos didėja, o spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos, deja, mažėja.

Kiekvienam proceso etapui reikalinga įranga, personalas ir kuras, kad spalvotojo metalo laužas būtų nuvežtas iš taško A į tašką B. Šių sąnaudų pokyčiai gali turėti įtakos galutinėms supirkimo kainoms.

Similar Posts