Suprantama, kad šiomis dienomis didžioji dalis vartotojų iš savo rankų paprastai nepaleidžia išmaniojo telefono. Tačiau nors išmanieji telefonai ir užima svarbiausią vietą daugelio šiuolaikinių vartotojų gyvenime, vis dėlto planšetiniai kompiuteriai taip pat yra tapę labai populiariais išmaniaisiais įrenginiais, kurie pasižymi dideliu funkcionalumu ir patogumu.

Kita vertus, nors planšetinis kompiuteris yra labai patogus ir gali suteikti daug naudingų galimybių, ne kiekvienas juo besinaudojantis žmogus žino, kaip galėtų tinkamai išnaudoti visas jo galimybes ir kokiu būdu galėtų užtikrinti, kad naudojimasis planšetiniu kompiuteriu būtų saugesnis ir patogesnis.

Tuo tarpu, jei visai neseniai įsigijote savo pirmąjį planšetinį kompiuterį, natūralu, kad jums gali prireikti laiko, kol pilnai susipažinsite su savo naujuoju įrenginiu. O jei jau spėjote įsisavinti pagrindinius dalykus, tačiau šiuo metu dairotės patarimų, kaip galėtumėte kuo geriau, paprasčiau, efektyviau ir produktyviau naudotis planšetiniu kompiuteriu, sudarėme jums daugybės praktiškų patarimų sąrašą.

Apsaugokite asmeninius duomenis

Nors galbūt šią akimirką ir negalvojate apie savo planšetinio kompiuterio pardavimą, jei visgi kada nors nuspręstumėte ieškoti jam naujojo šeimininko, pirmiausia turėtumėte įsitikinti, kad jūsų išmaniajame prietaise nebėra jokių jūsų asmeninių duomenų, tokių kaip „Google“ paskyros informacija ar kt. Tokiais atvejais labai praverčia pasinaudoti planšetiniame kompiuteryje esančia gamyklinio atstatymo apsauga, kurios pagalba bus ištrinta bet kokia jūsų asmeninės „Google“ paskyros informacija ir kiti asmeniniai duomenys, kurie planšetinį kompiuterį galėtų susieti su jumis.

Žinokite, ką daryti pametus planšetinį kompiuterį

Greičiausiai nėra nieko blogiau, kaip pamesti savo kasdien naudojamą išmanųjį prietaisą, padedantį mums daug lengviau įveikti daugybę svarbių užduočių. Laimei, kartais tokie išmaniųjų prietaisų praradimai būna nulemti tik mūsų užmaršumo ar išsiblaškymo ir paprastai juos galiausiai vėl susigrąžiname. Tačiau norint, kad tokios planšetinio kompiuterio paieškos neprailgtų ir būtų lengvesnės, vertėtų tam iš anksto pasiruošti.

Nueikite į savo planšetinio kompiuterio saugumo nustatymų skiltį ir spustelėkite parinktį, susijusią su jūsų planšetinio kompiuterio radimu. Tuomet jums reikės prisijungti prie savo paskyros ir užsiregistruoti, kad imtų veikti jūsų planšetinio kompiuterio paieškos funkcija (beje, lygiai tą patį jūs galite ir turėtumėte padaryti savo išmaniajame telefone!). Kai prisijungsite, aktyvuokite planšetinio kompiuterio radimo funkciją. Nuo tos akimirkos galėsite lengvai ir greitai nuotoliniu būdu sužinoti savo planšetinio kompiuterio būvimo vietą, kai nežinosite, kur paskutinį kartą jį palikote.

Taupykite planšetinio kompiuterio akumuliatorių

Ar jūsų planšetiniame kompiuteryje nuolatos yra įjungtas „Wi-Fi“ režimas? Jis veikia net ir tuomet, kai savo planšetiniu kompiuteriu jūs nesinaudojate? Tačiau tai yra visiškai nereikalingas akumuliatoriaus energijos eikvojimas! Laimei, šią klaidą galima labai lengvai ir greitai išspręsti, jei „Wi-Fi“ ryšys bus išjungtas kaskart, kai baigsite naudotis savo planšetiniu kompiuteriu. Norėdami, kad to jums nereikėtų kiekvieną kartą atlikti rankiniu būdu, savo planšetinio kompiuterio „Wi-Fi“ nustatymuose galite pažymėti, jog miego metu „Wi-Fi“ ryšys būtų išjungtas.

Nenaudojant planšetinio kompiuterio – užrakinkite ekraną

Net jei savo planšetiniame kompiuteryje nesaugote labai svarbių duomenų, bėgant laikui jame vis tiek susikaups pakankamai asmeninės informacijos, kuria galėtų pasinaudoti piktavališkai nusiteikę asmenys, jei planšetinis kompiuteris nebus užrakintas, kai juo nesinaudosite. Tai galima padaryti keliais būdais. Pavyzdžiui, galite pasinaudoti šabloniniu ekrano užraktu arba iš skaičių sudarytu slaptažodžiu. Be to, šiuolaikiniuose planšetiniuose kompiuteriuose galite valdyti, kokią informaciją ir pranešimus galima matyti, kai telefonas yra užrakintas.

Nepamirškite apie rašymo balsu funkciją

Net jei iki šiol buvote pratę planšetiniame kompiuteryje rašyti liečiant ekraną pirštu, galite sutaupyti daugiau laiko ir energijos rinkdami tekstą balsu. Tai galima padaryti pasirinkus planšetinio kompiuterio klaviatūros funkciją ir spustelėjus mikrofono piktogramą. Tuomet jums tereikės kalbėti į savo planšetinį kompiuterį, kad patys įsitikintumėte, kaip paprasta balsu ištartus žodžius paversti tekstiniu turiniu.

Pasitelkite pieštuką planšetei

Dar viena labai daug patogumo suteikianti detalė yra planšetiniam kompiuteriui pritaikytas pieštukas. Piestukai plansetems šiuolaikinėje išmaniųjų įrenginių priedų rinkoje pasižymi labai dideliu asortimentu, todėl nesunkiai surasite jūsų naudojamo planšetinio kompiuterio modeliui geriausiai pritaikytą pieštuką. Jo pagalba galėsite ne tik lengviau rašyti, tačiau taip pat sparčiau atlikti daugybę kasdienių darbinių užduočių. Be to, jei jums dažnai tenka dirbti įvairiomis grafinėmis programomis, pieštukas planšetei taps nepamainomu pagalbininku.

Planšetinį kompiuterį prijunkite prie spausdintuvo

Daugelis žmonių yra pratę, jog spausdintuvu naudojamasi tik stacionaraus arba nešiojamojo kompiuterio pagalba. Tačiau neturėtumėte pamiršti, kad savo spausdintuvui nurodymus spausdinti galite perduoti ir iš savo planšetinio kompiuterio (tik suprantama, kad spausdintuvas turi būti belaidis). Tai padaryti bus labai nesudėtinga, jei naudositės planšetinio kompiuterio nustatymais, kuriuose rasite ir spausdinimo skiltį, joje pasirenkant netoliese esantį spausdintuvą. Žinoma, jei tokia galimybe norėsite pasinaudoti pirmą kartą, tikėtina, kad pirmiausia jums reikės atsisiųsti tam skirtą mobiliąją programėlę, tačiau tam tetruksite vos kelias minutes. Galiausiai būsite pasiruošę iš bet kurios savo namų vietos perduoti spausdintuvui nurodymus atspausdinti bet kurį jums reikiamą dokumentą.

Prireikus naudokite vaikų režimą

Jei jūsų namuose yra vaikų, kurie paprastai yra linkę be jūsų leidimo naudotis jūsų planšetiniu kompiuteriu, kuriuo žaidžia žaidimus, naršo internete ar žiūri „YouTube“ vaizdo įrašus, būtų išmintinga pasinaudoti ir šiuolaikiniuose išmaniuosiuose įrenginiuose esančiu specialiu režimu, apsaugančiu vaikus nuo prieigos prie tam tikrų planšetinio kompiuterio vietų ar interneto svetainių ir programėlių. Tam jums tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę, pritaikytą jūsų planšetinio kompiuterio naudojamai operacinei sistemai.

Veiklą organizuokite naudodami aplankus

Jei paprastai turite labai daug įvairių dokumentų, su kuriais kasdien turite dirbti ir kuriuos saugote savo planšetiniame kompiuteryje, greičiausiai jums neretai kyla didelis stresas, nes ilgainiui įsivyrauja chaosas. Laimei, tai išspręsti nėra jau taip sudėtinga, jei jūs savo konkrečius dokumentus laikysite atitinkamuose aplankuose. Kaip ir kompiuteryje, taip ir savo planšetėje jūs galite sukurti tiek aplankų, kiek tik jums reikia, tokiu būdu daug lengviau organizuodami savo veiklą.

Naudokitės kasdieniu veiklos ir darbų tvarkaraščiu

Savo planšetinį kompiuterį galite naudoti tiek kaip priemonę, padedančią jus pažadinti kiekvieną rytą, tiek ir kaip pagalbininką primenant apie tai, kad turite tam tikru metu nuvažiuoti į svarbų susitikimą ar apsilankyti pas gydytoją jums paskirto vizito metu. Planšetiniame kompiuteryje yra labai paprasta ir patogu sudaryti savo kasdienės veiklos ir darbų tvarkaraščius, kuomet apie kiekvieną būsimą užduotį jums bus iš anksto pranešama.

Leiskite sau pailsėti

Nepaisant to, koks bebūtų jūsų kasdienis gyvenimo ritmas, jums reikia atrasti laiko pailsėti ir bent trumpam atsiriboti nuo viso pasaulio (ne išimtis ir išmanieji įrenginiai). Todėl tam galite savo planšetiniame kompiuteryje aktyvuoti „netrukdymo“ režimą, kurio veikimo metu bus nutildyti visi pranešimai, žinutės ir kiti įspėjimai iki tol, kol vėl norėsite naudotis savo išmaniuoju įrenginiu. Be to, naujesniuose planšetinių kompiuterių modeliuose galite nustatyti, kad toks „netrukdymo“ režimo įjungimas ir išjungimas vyktų automatiškai jūsų nustatytu metu.

Similar Posts