Mirusių artimųjų atminimas Lietuvoje yra labai svarbi tema. Tam skiriamas didžiulis dėmesys. Todėl retai kada galima pamatyti apleistus kapus šalies miestuose. Kapų priežiūra ir lankymas yra labai svarbūs ir didelė mūsų tikėjimo tradicija. Pasivaikščiojus kapinėse, galima pamatyti netgi tam tikras tendencijas ir madas. Kokie paminklai kapams šiuo metu yra populiariausi, kokios yra naujausios tendencijos?

Kokie vyraujantys mados vėjai?

Laidojimo paslaugomis užsiimantys verslininkai, paminklų gamintojai bei kapaviečių prižiūrėtojai tikrai pasakys, jog įvairios tendencijos ir mados vėjai neaplenkia kapinių. Čia galima pastebėti, kaip keičiasi įvairios tendencijos ir kokios vyrauja šiuo metu. Pavyzdžiui, buvo laikas, kai būdavo populiaru užsakinėti paminklus su mirusio žmogaus atvaizdu. Senesnėse kapinėse galite rasti daug paminklų, ant kurių iškaltas žmogaus atvaizdas arba netgi panaudota tikra žmogaus nuotrauka. Kai kur galima pamatyti netgi biustus.

Taip pat buvo laikas, kai buvo madinga rinktis didelius masyvius paminklus. Ant jų būdavo iškalami ne tik mirusio žmogaus vardas, pavardė, gimimo ir mirties metinės. Dažnai paminkle būdavo ir gražūs gedinčiųjų palinkėjimai ar žodžiai.

Šiandien tendencijos kiek kitokios. Pirmiausia, galite pastebėti, kad jau kuris laikas atsisakoma mirusi žmogaus vaizdavimo ant jam skirto antkapio. Taip pat vis mažiau galima pamatyti frazių, skirtų mirusiam žmogui, kurios būtų iškaltos ant antkapio. Šiandien paminklai kapams dažniausiai yra daug kuklesni ir solidesni. Pastaruoju metu vyrauja subtilių formų, nedideli paminklai, kurie atrodo itin stilingai ir neišsiskiria savo dydžiu ar forma. Monumentas.lt galite rasti platų paminklų pasirinkimą. Populiarūs kelių dalių paminklai, kurie gali būti gaminami iš skirtingų akmens formų ir spalvų. Taip pat labai populiarėja universalus ir ilgaamžis sprendimas – granitiniai paminklai ir kapo dengimas granito plokštėmis.

Kada statyti paminklą?

Lietuvoje paminklai kapams dažniausiai statomi praėjus metams laiko po artimo žmogaus mirties. Tačiau tai yra daugiau mažiau nerašyta taisyklė. Todėl iš tiesų paminklai gali būti užsakomi tuomet, kai tai yra patogu artimiesiems ir kai atsiranda tokia galimybė. Nebūtina laukti, kol praeis metai laiko, kad būtų pastatytas paminklas. Visgi, nereikėtų labai skubėti, nes svarbu, kad kapavietė susigulėtų, žemė nevaikščiotų ir nesugadintų paminklo.

Be to, paminklai kapams gali būti statomi ir pakartotinai. Pavyzdžiui, jeigu senas paminklas jau yra netinkamas, suskilęs, pakeitę savo formą arba tiesiog išėjo iš mados, galima užsakyti naują paminklą ir pastatyti jį kapavietėje. Pastaruoju metu labai populiari kapų rekonstrukciją, kurios metu atnaujinami seni kapai ir senų paminklų vietose statomi nauji ir ilgaamžiai paminklai.

Similar Posts