Kur ir kodėl dingo konkurencija tarp komunalinių atliekų išvežimo paslaugas teikiančių įmonių?

siuksliu isvezimo paslaugosKeista, tačiau garsiai deklaruodami apie šalyje veikiantį laisvosios konkurencijos įstatymą pamirštame beveik trečdalyje savivaldybių vis dar galiojančias nuo Tarybinių laikų užsilikusias taisykles. Čia šiukšles iki šiol išveža savivaldybės administracijos nurodyta įmonė. Tačiau tokia nusistovėjusi praktika yra ydinga dėl kurios galiausiai kenčia vartotojas.

Didesnės kainos nei galėtų būti

Praeitais metais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad siuksliu isvezimo paslaugos suteikiamos be konkurencinės atrankos praktiškai visuomet už beveik dvigubai didesnę kainą, nei viešojo konkurso keliu.

Tačiau tai dar ne viskas, siuksliu isvezimo paslaugos pirkimo sandorių savivaldybėse niekas netikrina. Todėl siuksliu isvezimo paslaugos kainas tiesiog tvirtina savivaldybės taryba, o sumoka gyventojai. Tarkim, komunaliniu atlieku isvezimas mazeikiu rajone gyventojams gali kainuoti net dvigubai daugiau, nei buitiniu atlieku isvezimas kaune ar siuksliu isvezimas siauliuose (palyginimas tik pavyzdys).

Ne vienodos konkurencinės sąlygos

Dažnai klausiama kiek kainuoja siuksliu isvezimas vilniuje. Tačiau neatsižvelgiama, kad kaina nėra vienintelis kriterijus, kurį reikėtų sverti ant svarstyklių. Savivaldybės įmonės investicijoms gauna iš biudžeto visą maišą tikslinių dotacijų. Investicijos panaudojamos veikloje, t.y investuojant į techniką, darbuotojų mokymus. Jos, žinoma, kainoje neatsispindi, bet iškreipia konkurencines sąlygas.

Tai reiškia, kad buitiniu atlieku isvezimas vilniuje kaina gali būti minimali, nes didžiausią dalį sąnaudų kompensuoja dotacijos iš biudžeto.

Vidaus sandorių panaikinimas

Taigi, siuksliu isvezimo paslaugos teikėjų asociacija laikosi tos pozicijos, kad vidaus sandoriai turėtų būti tik tuose sektoriuose, kuriuose nėra konkurencijos. Šiuo atveju, atliekų išvežimo paslaugos teikėjų tarpe konkurencija yra itin didelė ir arši. Konkuruojama ne tik dėl buitinių atliekų išvežimo ar statybiniu siuksliu isvezimas vilniuje kaina, bet ir šiukšlių konteineriai kaina. Todėl asociacijų atstovai tikina, kad vidinių sandorių egzistavimo faktas šiame sektoriuje prieštarauja reglamentams ir sveikai nuovokai. Tai žinoma neprisideda ir prie valstybės įvaizdžio gerinimo.

Tuo pat metu, tenka apgailestauti, kad daugeliui gyventojų pakanka užrašo siuksliu isvezimas grafikas žinojimui kokia įmonė, kodėl ir už kiek, teikia šiukšlių išvežimo paslaugas. Ar norėtum žinoti kodėl būtent ši įmonė teikia paslaugas tavo namui?

 

Similar Posts