OMEGA 3Pamatai dvi juosteles ir nugarą nulieja prakaitas. Negali būti… Tas jaudulys lyg prieš skrydį aplanko nepaisant to ar laukiesi pirmą kartą, ar tai jau trečias pagrandukas. Nesvarbu ar planuotas, ar ne, tas jausmas neapsakomas. Nuskrendi pas gydytoją, o ji tau rekomenduoja gerti folio rūgštį. Čia pat tave pasitinka draugė su gera žinia ir žuvų taukais ant stalo. Net nejausdama pagalvoji ar ir tau reiktų vartoti žuvų taukus? Palyginkime…

Folio rūgštis

Pirmosiomis nėštumo savaitėmis gyvybiškai svarbu gauti pakankamai folio rūgšties. Jos vartojamas siejamas su mažesne nervinio vamzdelio ir įvairių apsigimimų rizika. Tenka apgailestauti, kad Lietuvoje pirmenybė teikiama mėsai, ypač vištienai, o ne riebiai žuviai. Būtent iš jų galima gauti papildomą porciją reikalingų medžiagų vaisiaus smegenų ir regėjimo funkcijų vaisiaus vystymuisi. Taigi, sukus apsukus grįžtame prie omega 3.

Nėštumo metu visos medžiagos skiriamos vaisiui, o medžiagų rezervo likutis išnaudojamas pagrindinių mamos organų veiklai. Todėl jeigu nėštumo metu mama negauna visavertės mitybos, po gimdymo, pajunta itin didelį vitaminų trūkumą. Tai pirmiausiai atsiliepia moters išvaizdai. Todėl medikai rekomenduoja viso nėštumo metu vartoti omega 3 ir omega 6.

Žuvų taukai

Būtina paminėti, kad omega 3 papildai turėtų būti vartojami viso nėštumo metu. Tuo tarpu folio rūgštis – pirmuosius tris mėnesius. Kalbant apie omega 3 nauda reiktų paminėti, kad tai vienintelė žmogaus organizmo nepagaminama medžiaga. Tai reiškia, kad ją turime gauti su maistu. Todėl neretai omega 3 organizmui trūksta. Beje, tiek folio rūgštis, tiek omega 3 yra natūralūs vitaminai. Juk nėščiosioms reiktų vengti visų sistetinių maisto papildų.

Folio rūgšties ir omega 3 vartojimas galimas vienu metu.

Na ir paskutinis rodiklis, kuris yra aktualus vertinant šiuos du papildus – kaina. Folio rūgštis kainuoja vos kelis eurus, o omega 3 kaina priklauso nuo kiekio ir gamintojo. Lietuvoje populiariausias omega 3 mollers žuvų taukai kainuoja keliais eurais brangiau.

Vis dėlto, omega 3 1000mg kaina, vertinant vieno vieneto, yra mažesnė. Bet kuriuo atveju, jeigu norite sutaupyti vitaminus įsigykite internete, tarkim, omega 3 eurovaistinė.

Similar Posts