Kartais parodyti yra kur kas geriau, nei papasakoti. Ekrano nuotraukos irgi ne visada padeda. Kaip greitai nufilmuoti savo kompiuterio ekraną, kai nėra specialių programų? Ne vienas biuro darbuotojas susidūrė su šia problema ir daug keikėsi, kol rado sprendimą. Padėsime jums tai padaryti greitai ir paprastai, o svarbiausia, visiškai nemokamai.

Viskas, ko reikia yra naujausia Power Point programos versija. Jei turite Microsoft Office 365, tai jūsų Power Point tikrai naujas.

Kaip tai padaryti?

ekrano įrašas1 žingsnis. Atsidarote Power Point programą. Jums reikia atsidaryti arba naują dokumentą, arba jau pradėtą prezentaciją, nesvarbu. Viršutinėje juostoje surandate polapį Įterpimas (Insert).

2 žingsnis. Spaudžiate Įrašyti ekraną mygtuką (Record Screen). Tada viršuje atsiranda valdymo blokelis, kuriame galite pasirinkti norimus nustatymus. Galite išjungti ir įjungti įrašymą su garsu. Prieš tai reiktų pasitikrinti, ar gerai veikia mikrofonas. Jei naudojatės nešiojamu kompiuteriu, mikrofonas turėtų būti aktyvuotas. Kitas nustatymas – ar video rodyti kursorių ir pelytę. Jei norite kažką parodyti pelyte, galite ją palikti. Pažymėkite plotą, kurį norite filmuoti raudona punktyrine linija.

3 žingsnis. Norėdami pradėti filmuoti, spaudžiate ant klaviatūros Windows klavišą, dešinįjį Shift klavišą ir R. Kai norite baigti įrašymą, paspaudžiate Windows+Shift+Q. Video yra įklijuojamas į PowerPoint dokumentą.

4 žingsnis. Užvedate pele ant įklijuoto dokumento ir paspaudžiate dešiniuoju klavišu. Tada pasirenkate Įrašyti mediją kaip… (save media as) ir įrašote į kompiuterį norimu pavadinimu. Failas įrašomas mp4 formatu. Jis gana didelis ir kokybiškas, tad rekomenduojama įkelti jį į Youtube ir siųsti nuorodas, jei reikia kažką pademonstruoti kolegoms ar klientams.

Taip pat Youtube galite panaudoti ir kaip video redagavimo įrankį, jei reikia sujungti keletą video. Paprastai Windows turi labai gerą programą (nemokamą) Movie Maker programą. Ji veikia labai paprastai ir suprantamai, todėl vertą ją įsidiegti, jei reikia sujungti keletą nufilmuotų ekranų, įterpti tarp jų tekstinės informacijos, ekrano nuotraukų ir t.t. Aišku, joje yra reklamų, tačiau norint gauti kažką nemokamai, gal nevertėtų tikėtis, kad kūrėjai nenorės kažkaip pasipelnyti.

Šį patarimą radome ir portale Ugetfix.com ir patys viską išbandėme pagal nurodytas instrukcijas.

Similar Posts