Nors kremavimas pagal populiarumą sparčiai vejasi laidotuves, o urnos yra vis paklausesnės, vis dar yra daug tabu. Netrūksta klaidingų gandų ir paslapčių, susijusių su šia praktika. Kai kurie iš populiaresnių mitų apie kremavimą yra tai, kad tokia praktika yra uždrausta daugelio religijų arba kad vėliau galite gauti kažkieno pelenus.

Paneikime kelis dažniausiai pasitaikančius kremavimo mitus!

  1. Kremuojant, gaunami pelenai.

Nors terminas „pelenai“ dažnai vartojamas kremuotiems palaikai apibūdinti, tai, kas lieka po kremavimo, nėra pelenai. Urnos saugo kūno palaikus, kurie labiau primena rupų smėlį, balkšvos/pilkos spalvos. Kremuoti palaikai, grąžinti jūsų šeimai, iš tikrųjų yra kaulų fragmentai, kurie buvo apdoroti, kad būtų panašūs į pelenus. Kremavimo procesas iš tikrųjų nesudegina kūno ir nepavirsta pelenais kaip ugnis, kai degina malkas.

  • Per klaidą galite gauti kažkieno pelenus.

Populiarus kremavimo mitas, kurio daugelis žmonių bijo, yra tai, kad jiems gali būti grąžinti kažkieno pelenai. Tačiau dėl to galite nesijaudinti. Kremavimo metu palaikai iš anksto paženklinami, o šeima taip pat privalo identifikuoti palaikus prieš pradedant kremavimą. Galite būti ramūs, kad jums bus grąžinti reikiami palaikai ir Jūsų urnos saugos tik artimųjų palaikus.

  • Dauguma religijų draudžia kremavimą.

Urnos ir kremavimas yra nuodėmė tiek katalikams, tiek kitų religijų atstovams – gal ir Jums teko girdėti šį mitą? Dažnai iš šeimų girdime rengdami laidotuves, kad jų religija draudžia kremuoti. Priklausomai nuo jūsų religijos, tai gali būti tiesa arba ne. Pavyzdžiui, tokiose religijose kaip judaizmas ir islamas kremavimas nepraktikuojamas, tačiau nėra draudžiamas. Be to, laikui bėgant, kai kurios bažnyčios pakeitė savo poziciją šiuo klausimu. Pavyzdžiui, Romos katalikų bažnyčia ir protestantų bažnyčia leidžia kremuoti (nors pasitaiko, kad vis tiek teikia pirmenybę tradiciniam palaikų laidojimui). Jei nesate tikri dėl savo tikėjimo požiūrio į kremavimą, pasikalbėkite apie tai su savo religiniu lyderiu, kad būtų aiškiau, tačiau aišku viena: teiginys, esą kremuoti yra nuodėmė, dažniausiai yra klaidinantis.

Similar Posts