Nekilnojamo turto bumas ar burbulas – kaip bepavadinsi, vis tiek tiks – neatslūgsta. Žmonės kaip pirko, taip ir toliau perka butus, namus ar kotedžus. Retas nori ar ketina nuomoti būstą visą likusį gyvenimą ir mieliau įsigija nuosavą nekilnojamo turto objektą. Net ir ekspertai sako, kad nekilnojamo būsto įsigijimas yra labai sąmoninga investiciją į saugesnę Jūsų ateitį. Savame būste be problemų galėsite laikyti visus norimus naminius gyvūnus, nes kaip jau daugelis nuomininkų žino, kad tai dažnai būna labai opi problema, kai tenka įrodinėti, kad kačiukas ar šuniukas yra tvarkingas ir jokių nuostolių nuomojamam butui nebus. Jei gyvenate su vaikais, kiekvienas buto keitimas jiems yra didžiulis stresas ir reikia daug ilgiau laiko jiems prisitaikyti. Tad pastovi gyvenamoji vieta ir toliau renka pliusus.

Ne kiekvienas asmuo ar šeima gali taupyti ilgą laiką ir vėliau nusipirkti nekilnojamą turtą. Daugeliui visgi pavyksta surinkti tam tikrą pinigų sumą pradiniui būsto įnašui, kuris daugeliu atvejų būna apie dešimt ar dvidešimt procentų nuo visos sumos, o vėliau jau tenka ieško papildomų finansų. Populiariausias pasirinkimas – banko paskola.  Žinoma, puiku, jeigu pavyksta turėti tam tikrą kapitalą ir jį skirti būsto pirkimui. Jei Jums nepavyks sutaupyti ir pradinio įnašo, jį galėsite taip pat pasiskolinti iš banko. Tik ji jau bus daugeliu atvejų prilyginama vartojimo paskolai.

Taigi galime grįžti prie esmės priminti, kad esminis dalykas perkant nekilnojamą turtą su paskola bus nekilnojamo turto vertinimas. Kiekvienas bankas gali pasiūlyti savo ekspertus arba šį darbą Jums gali atlikti nepriklausomi turto vertintojai. Nekilnojamo turto vertinimas yra mokama paslauga, kuri dažniausiai siekia nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Skaičiuojant paskolos išlaidas ir lyginant jas su galimomis nuomos mėnesio išlaidomis gauname labai panašias sumas arba net kelis kartus mažesnes. Bet tai dar ne viskas. Svarbu nepamiršti, jog nuomodamiesi būstą Jūs išmokate kito žmogaus paskolą ar dengiate jo einamąsias išlaidas, o tuo tarpu paėmę paskolą nuosavam būstui pats vis po truputį, diena po dienos, artėjate link nekilnojamojo turto nuosavybės. Ji po keletos ar keliasdešimt metų liks Jums, Jūsų vaikams, būstą galėsite bet kada išnuomoti ar, jei pinigai bus reikalingi – parduoti.

Similar Posts