langai

Gal šiuo metu kaip tik statote namą ar tiesiog planuojate atnaujinimo darbus ir svarstote, kokius langus pasirinkti? Renkantis gali nustebinti jų įvairovė ir, žinoma, labai skirtingos kainos. Langų pirkimas – atsakingas žingsnis, kadangi tai ilgalaikis pirkinys. Natūralu, jog nesinori įsigyti nekokybiškų gaminių, todėl ši investicija turi būti gerai apgalvota.

Jeigu norite sutaupyti, patariama daugiau dėmesio skirti gaminių kokybei ir mažiau – nestandartinėms langų konfigūracijoms, dėl kurių kaina gali būti labai pakelta. Taip pat internete yra langų kainos skaičiuoklė. Tai gali padėti išsiaiškinti, kiek kainuotų langai jūsų namams.

Nuo ko priklauso langų kaina?

·         Langų išmatavimų. Tai daugiausiai įtakos langų kainai turintis aspektas. Kuo langai didesni – tuo kaina brangesnė. Taip pat svarbu žinoti, kad, jeigu jums reikalingi nestandartinių išmatavimų langai, jie tikrai kainuos brangiau.

·         Modelio. Rinkoje gausu įvairių langų modelių, kurių kainos gali skirtis priklausomai nuo atidarymo mechanizmo tipo ir dalių skaičiaus. Pavyzdžiui, balkono langai gali būti stumdomos sistemos arba varstomi. Stumdomi langai paprastai kainuoja pigiau, bet jie neužtikrina tokio gero energijos vartojimo efektyvumo, kaip kiti. Taip pat visiškai nevarstomi langai kainuoja pigiau, kadangi nereikalingos rankenos ir sudėtingesni vidaus mechanizmai, tačiau juos labai nepatogu valyti. Taip pat reikia įvertinti ir patalpų vėdinimo poreikį.

·         Rėmo tipas. Siauresnio rėmo langai kainuoja pigiau, bet tuo pačiu mažiau sulaiko šilumą.

·         Medžiaga. Populiariausias pasirinkimas – plastikiniai langai. Perdirbami, ekonomiški ir energetiškai labai efektyvūs langai. Taip pat galima rinktis ir aliuminio langus. Jie brangesni, tačiau yra labai stiprūs ir energetiškai efektyvūs. Retesnis pasirinkimas – mediniai langai. Jie estetiški, gražūs, bet reikalauja daugiau priežiūros ir yra brangūs.

·         Stiklo paketų skaičius. Galima rinktis dvigubo arba trigubo stiklo paketų langus. Kuo daugiau stiklo lakštų – tuo brangiau kainuoja langai, bet ir geriau izoliuojama šiluma.

·         Palangės ir apdaila. Jei norite kartu su langų montavimu ir tvarkingo langų užbaigimo, rinkitės papildomą paslaugą – langų apdailą. Tai kainuos daugiau, bet galėsite greičiau džiaugtis tvarkingu vaizdu namuose. Verta paminėti, kad palangių pasirinkimas taip pat įtakoja bendrą langų kainą, nes jų dydžių taip pat būna įvairių. Jeigu nesate tikri, įsivertinti jums labai padės langų kainos skaičiuoklė internete.

Similar Posts