ketaus ŽidiniaiŽidiniai, krosnelės – tai įrenginiai, kurie įsigyjami ir montuojami turint ne vieną tikslą. Nors esame apdovanoti metų laikų kaita, niekas nepaneigs, kad pirminė funkcija yra šildyti. Tačiau nereikėtų manyti, kad atšilus orams daiktas praranda savo vertę. Priešingai, jis tampa neatsiejama interjero dalimi. Žmonės laikui bėgant įvertina, kas gerai, o kas ne. Tai lemia, jog teigiamais atsiliepimais apsupti ketaus židiniai.

Kaip jau minėta, židinį renkamasi turint ne vieną tikslą. Yra mažiausiai trys priežastys, kodėl toks daiktas turėtų atsidurti jūsų namuose. Kaip pirmąją įvardysime šilumą. Lietuvoje pasitaiko atšiaurių žiemos dienų. Tada tenka intensyviai kūrenti. Būsto apšildymas – svarbus ir atsakingas procesas. Nešildant galima ne tik sulaukti tokių nepageidaujamų svečių kaip pelėsis, bet ir sustirti į ragą. Kadangi kalbame konkrečiai apie ketaus židinius, paminėtina, kad jie puikiai paskirsto šilumą, o tai itin aktualu siekiant efektyvaus būsto apšildymo.

Kai namuose šilta, lengviau keltis. Esant žemai kambario temperatūrai tiesiog nesinori niekur lipti iš lovos. Tai vėlgi skatina pamąstyti apie židinį iš ketaus. Grįžus iš darbo taip pat norisi šilumos. Mėgaujantis vakarine arbata ir žiūrint televizorių ar skaitant knygą, šiluma irgi tampa draugu numeris vienas. Ką ir kalbėti, jei žiemą atostogaujama ir didžioji laiko dalis praleidžiama namuose. Atėjus vasarai, dėl gero židinio poilsis prisimenamas kaip itin jaukus.

Ketaus židiniai suteikia šilumos, bet jie giriami ne tik dėl to. Viena kertinių tokių šildymo įrenginių ypatybių yra tvirtumas. Tai antroji priežastis, skatinanti atsigręžti jų pusėn. Jie atsparūs aukštai temperatūrai bei jos pokyčiams, todėl šios medžiagos naudojimas židinių (ir krosnelių) gamyboje yra ne tik logiškas, bet ir pagirtinas. Židinys laikomas investicija į gerovę. Kai žinoma, jog jis pagamintas iš kokybiškų medžiagų, svarbiam pirkiniui skirti pinigai išleidžiami užtikrinčiau.

Yra ir trečia priežastis, kodėl ketaus židiniai verti jūsų dėmesio ir vietos namuose. Tai puiki interjero detalė, papildanti patalpą ir tampanti išskirtiniu jos akcentu. Židinys gali išduoti skonio subtilumą, jis taip pat reprezentuoja požiūrį. Kiekvienas renkasi tai, kas patinka. Be to, įvairios formos leidžia keisti kambario išvaizdą. Pavyzdžiui, vizualiai jį paaukštinti. Skirtingi gamintojai siūlo skirtingas spalvas. Židiniai iš skirtingų šalių dvelkia savita aura. Atsiranda didelė pasirinkimo laisvė.

Taigi, yra mažiausiai trys priežastys, dėl kurių ketaus židiniai nusipelno jūsų dėmesio. Tai šiluma, tvirtumas ir grožis. Židinys kuria jaukumą, kuris laukiamas kiekvienuose namuose. Net ir posakį „nėra namų be dūmų“ norėtųsi perfrazuoti į teigiamą. Jei dūmus laikytume ženklu, kad kambaryje šilta ir jauku, veide atsirastų šypsena.

 

 

Similar Posts