automobilių skelbimaiAr dažnai mano kompiuteryje būdavo atidaryti automobilių skelbimai? Tikrai dažnai, tą patvirtintų bet kuris draugas ar pažįstamas, kuris mane neabejotinai buvo užtikęs prie kompiuterio, prie atidarytų skelbimų skilties. Ką aš ten veikiau? Visą vasarą ieškojau sau automobilio, ir tik dabar įsigijau.

Skelbimuose pirkti baisu

Aišku, kad kai nori pirkti mašiną, pirma žiūri, ką siūlo automobilių skelbimai. Ten gali ir susidaryti įspūdį, kokios apskritai dabar vyrauja kainos. Kiek kas ką siūlo, kas kiek uždirba. Na gerai, gal visko ir nesužinosi, tačiau bent jau esminius dalykus gali sužinoti, ir tai tikrai labai smagus dalykas. Matai, kad mašina, kurią pirkai prieš 5 metus, dabar kainuoja beveik tiek pat, kiek tavo šlepetės. Matai, kad mašina, kurios pavydėjai kaimynui, išvis išėjusi iš rinkos. Naudoti automobiliai pasensta ir praranda vertę labai greitai, jeigu jie yra senų metų. Be to,  ir pirkti taip pagal skelbimus tikrai baugoka. O ką žinai, kas ten parduoda? Gal surašys, kad labai gera mašina, sumokėsi, ir ji daugiau nevažiuos, o tas pardavėjas spruks. Juk nesunku nusipirkti kokią nors netikrą kortelę telefonui, ir ją paskui išmesti, pamiršti amžiams po to, kai mašiną parduodi. Taigi, šiek tiek pasiklausius draugų istorijų, kaip kam buvo, kaip naudoti automobiliai paprastuose skelbimuose būna apgaulingi, nusprendžiau tiesiog ieškoti laimės kitur ir kitaip.

Žadėjo parvežti iš Vokietijos

Kadangi turėjau giminių, kurie kadaise važinėjo į Vokietiją ir ten prasimanydavo pinigų, jie vis dar pažinojo tuos, kurie iki dabar važiuoja. Taigi, pusę vasaros praieškojus skelbimuose, kreipiausi į tokį Jurgį, kuris važinėdavo ten. Toks pragyvenimo būdas. Važiuoja ten, parsiveža mašinas, čia taiso, tada parduoda čia arba atgal veža. Taigi, pasakiau, ko maždaug norėčiau, ir laukiau. Laukiau vieną važiavimą, antrą, trečią – kaip nieko, taip nieko. Pasirodo, vis neranda to, ko ieškau, o gal kažkam kitam ką nors geresnio parveža ir su mano užsakymu neverta terliotis.

Vos nenusipirkau apgaulingai

Galiausiai vėl nusprendžiau grįžti prie skelbimų, nes jau atsibodo būti be ratų. Ten tikrai nerasi, kad būtų naudoti automobiliai su garantija, tačiau vis tiek tikėjaus, kad bent jau niekas neapgaus. Ir še tai tau per veidą – pats pirmas mano naudoto automobilio pirkimas, kaip paaiškėjo, jau iškart ir buvo apgaulingas. Ne, man nepavyko iškart nusipirkti geros mašinos. Vis tiek pirma teko pakibti ant tokio kabliuko, ant kurio buvo pamautos blogos, sugedusios mašinos ir veidmainiški pardavėjai. Tik paskutinę akimirką prieš pasirašant sutartį aš nusprendžiau dar šiek tiek pagalvoti, ką daryti. Ar tikrai aš turiu pirkti mašiną, jeigu ji man kelia įtarimus? Ir tada pasakiau, kad nepirksiu, ir turbūt neapsirikau.

Pirkau iš patikimų pardavėjų

Galiausiai, kai jau mano kantrybė, atrodo, baigia išsekti, sudomino kiek kitokie auto skelbimai. Nutariau kreiptis į oficialias parduotuves, kurios pardavinėja arba siūlo pirkti lizingu, arba tarpininkauja perkant. Vienoje tokių radau ir man tikusią „Škodą“, kokias visada matydavau per langą sustojusias priešais mano biurą. Taip man ir reikėjo. Ilgai laukus pagaliau įsigijau mašiną, kuria esu patenkinta. Ir automatinė greičių dėžė gerai veikia, ir viskas gerai veikia, ir atrodo gerai, ir kainavo tik 5 tūkstančius eurų. Štai ką reiškia kreiptis pas profesionalius prekeivius, užuot ieškojus beviltiškai laimės internete ir basčiusis po pavienius skelbimus.

Similar Posts