Pasitelkiant darbuotojų paieška ir atranka, yra nemažai ženklų, kurie kelia dvejones ar skatina susimąstyti, ar kandidatas, turintis vienokias ar kitokias savybes, gali būti tinkamas ir pasiruošęs prisijungti prie komandos. Nors, skirtingos pozicijos reikalauja kitokių kandidatų savybių, bet straipsnyje pateikiame pagrindinius ženklus, kurie parodo darbuotojo iniciatyvumą, patirtį ar lojalumą.

Pirmiausia, vertėtų pastebėti darbuotojo motyvaciją. Kandidatas turėtų atsiskleisti kaip motyvuotas ir susidomėjęs pasiūlytu darbu. Tai jis gali parodyti papasakodamas apie savo karjeros tikslus ir kaip jie atitinka jūsų įmonės vertinamus aspektus. Taip pat motyvacija gali būti vertinama, atsižvelgiant į jo emocijas darbinio pokalbio metu ar atidžiai atliktas užduotis.

Antra, darbuotojų paieška bus lengvesnis procesas, jei kandidatai parodys ne tik savo sukauptą patirtį, bet ir norą mokytis. Jei kandidatas nori tobulinti savo įgūdžius ir kompetencijas, o į pastabas žiūri konstruktyviai, tai gali būti ženklas, kad toks darbuotojas norės kuo daugiau pasiekti.

Trečia, kandidato gebėjimas komunikuoti. Jei kandidatas turi gerus komunikabilumo įgūdžius ir gali aiškiai bei suprantamai išreikšti savo mintis, tai ženklas, kad jis lengviau gebės bendrauti su kolegomis ar klientais bei sugebės geriau reprezentuoti save ar savo darbus.

Taip pat labai svarbu, kad būsimas darbuotojas mokėtų dirbti su komanda. Jei kandidatas turi patirties dirbant su kitais, tai gali rodyti, kad jis turi gebėjimų prisitaikyti prie skirtingų darbo aplinkų ir situacijų. Jis taip pat yra pasiruošęs prisidėti prie bendros naudos ir padėti komandai siekti bendrų tikslų.

Darbuotojų paieška taps efektyviau įgyvendinamu procesu, jei kandidatuose pastebėsite aukščiau išvardintus ženklus. Šie ženklai gali padėti jums atpažinti potencialiai gerus kandidatus bei padėti užtikrinti, kad pasirinktas darbuotojas atitiktų jūsų reikalavimus ir lengviau prisitaikytų prie darbo aplinkos. Rekomenduojame atliekant darbuotojų paiešką, pasitelkti ir testavimą, kuris iš tikrųjų atskleistų atitinkamas savybes.

Daugiau apie darbuotojų paieškos procesą ir kandidatų tinkamumo vertinimą skaitykite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska

Similar Posts