kuro talposKuro talpos reikalingos pergabenti arba laikyti kurą praktiškai kievienam. Nesvarbu ar vairuojate mažą mašiniuką ir Jums reiks kelių litrų “kanistriuko”, ar milžiniškos kelių šimtų litrų talpos, kurui laikyti. Ir jeigu nedidelę talpą, kurią vežiosime automobilyje ilgai nesvarstydami nusiperkame, tai didelio litražo talpos įsigijimas dažnai priverčia susimąstyti – nuoma ar pirkimas?

Kaina

Kuro talpos kaina priklauso nuo daugelio faktorių – medžiaga, nauja ar jau naudota talpa, perkame iš didmenininko (pavyzdžiui, kuro talpos senukai), ar gamintojo, o gal perperkame iš fizinio asmens. Kuro talpos kainos priklauso nuo talpos dydžio (kiek skysčių ar kitų produktų litrų bus galima saugoti arba pervežti). Pagaliau, ar bus suteikiama garantija, ar ne. Kuro talpos pasirinkimo metu pravartu visus šiuos faktorius įvertinti.

Kita situacija su nuoma. Kuro talpos nuoma – labai populiari paslauga. Jūs įsipareigojate kas mėnesį mokėti nustatytą sumą talpos savininkui, už galimybę ja naudotis. Dažniausiai nuomos sutartis sudaroma tarp dviejų įmonių, arba įmonės ir fizinio asmens, todėl skysto kuro talpos savininkas įsipareigoja atlikti periodinę priežiūrą ir atsiradus įtrūkimams, juos pašalinti.

Registravimas

Įsigytos kuro talpos privalo būti registruojamos. Kuro talpos registravimas vmi neužima daug laiko, nes tereikia užpildyti nustatytos formos dokumentą, tačiau ilgiau užtruksite renkant duomenis ir juos periodiškai pateikinėjant Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Ypatingai, jeigu kuro talpos yra kitoje savivaldybėje, nei Jūsų registruota gyvenamoji vieta. Kuro talpos kaune, priklausančio savininkui, kurio deklaruota gyvenoji vieta yra pvz.: Alytus, turi būti registruotos Alytaus teritoriniame valstybinės mokesčių inspekcijos skyriuje.

Kuro talpos registravimas nerūpės jeigu pasirinksite kuro talpos nuomą, o nuomos sutartyje nurodysite, kad kuro talpos registravimas turi likti teisėto savininko atsakomybės ribose.

Talpos, o ypatingai itin didelės ir skirtos dyzeliui ar kitam kurui laikyti, įsigijimas įpareigoja vesti kuro apskaitą. Talpos turi būti matuojamos – kiek ir kam kuro panaudota. Duomenys deklaruojami. Ūkininkams taikomi atskiri apribojimai, apie kuriuos reikia sužinoti dar prieš registruojant kuro talpas. Geriausia tai padaryti pasikonsultavus su pirmuoju talpos savininku, vmi specialistu arba buhalteriu.

 

Similar Posts