Kanalinis polikarbonatas yra viena iš populiariausių statybinių medžiagų, naudojama įvairių nedidelių pastatų statyboje. Kanalinis polikarbonatas naudojamas statant šiuos statinius:

  • Šiltnamius;
  • Stogelius virš durų;
  • Stogines;
  • Oranžerijas.

Kanalinis polikarbonatas kartais naudojamas ir ūkiniuose pastatuose, tačiau retai.

Šiandien kanalinio polikarbonato panaudojimas vis dar auga, nes vis daugiau ir daugiau žmonių atrandą šią medžiagą. Pavyzdžiui, daug žmonių vis dar stato šiltnamius naudodami plėvelę, kurią reikia keisti kiekvienais metais. Tai nedovanotinas plastiko naudojimas… Stoginėms taip pat daug kur naudojamas šiferis arba skarda, nors kanalinis polikarbonatas yra kur kas pigesnis. Pasižiūrėkite https://e-heliopolis.lt parduotuvėje ir palyginkite kainas.

Kodėl kanalinis polikarbonatas toks populiarus?

Priežastys yra bent trys:

  1. Kaina. Kanalinis polikarbonatas kainuoja kur kas pigiau, nei šiferis.
  2. Paprastas montavimas. Polikarbonato montavimas yra itin paprastas ir nereikalauja jokių specifinių žinių bei įgūdžių.
  3. Lengvai remontuojamas. Sulūžus vienam lapui, galima per kelias minutes pakeisti sugadintą vietą. Tai nesukels jokių problemų konstrukcijai, o ir estetinis vaizdas nebus sugadintas.

Šiandien norėtume papasakoti plačiau apie antrąją priežastį – paprastą montavimą.

Kaip montuojamas kanalinis polikarbonatas

Reikalingi įrankiai:

  • Akumuliatorinis suktuvas-gręžtuvas varžtams priveržti.
  • Elektrinis siaurapjūklis („lobzikas“) arba diskinis šlifuoklis („bulgarkė“) polikarbonatui pjauti.
  • Peiliukas pjauti juostoms ir profiliams;
  • Guminis plaktukas sujungimo profiliams pakalti.
  • Gulsčiukas. Puikiai tiks ir pjovimo linijoms brėžti.
  • Kopėčios su patogia platforma atsistoti.

Kanalinis polikarbonatas yra paklojamas ant paruošto rėmo. Dažniausiai tai iš medienos pastatyta konstrukcija. Ant rėmo yra tvirtinamas U formos profilis, į kurį bus įkišamas polikarbonato lakštas. Priklausomai nuo konstrukcijos, parenkamas toks profilis, kad būtų pasiekiamas kaip įmanoma geresnis sandarumas.

Polikarbontato lakštai yra sudedami vienas šalia kito. Juos nusipjauti reiktų ant žemės naudojant gerą siaurapjūklį arba diskinį metalo pjūklelį. Aišku, galima ir paprastu statybiniu peiliuku, bet reiktų stengtis kaip įmanoma lygiau nupjauti.

Lakštai sujungiami H formos profiliu. Jis gali būti vientisas arba sujungiamas iš dviejų dalių. Profilių sujungimas turi būti daromas ant medinės konstrukcijos, kad per jį būtų galima priveržti.

Lakštai veržiami specialiais stoginiais varžtais su plačiomis poveržlėmis. Prieš veržiant reiktų išgręžti skylę, kad sukamas varžtas neišdraskytų dar didesnės skylutės. Kuo didesnė poveržlė, tuo geriau ir plačiau prispaudžiamas lakštas. Jei varžtai priveržiami be poveržlių, vėjas gali polikarbonato lakštą išplėšti.

Kai lakštai sujungiami, ant jų kraštų uždedamas U formos profilis. Kraštai užsandarinami juostele, kad viduje neįlįstu vabzdžiai ir nesikauptų dulkės, dėl kurių pakinta polikarbonato lakšto pralaidumas šviesai.

Nepamirškite prieš veržiant varžtus nuimti apsauginę plėvelę – vėliau tai gali būti sudėtinga padaryti.

Toks paprastas polikarbonato montavimas turėtų būti atliekamas dviese, laikantis saugumo reikalavimų. Juk dirbate ant stogo, o polikarbonatas žmogaus svorio neišlaiko…

Kanalinis polikarbonatas gali būti skirtingų storių ir spalvų, tačiau akivaizdu, kad tai itin patvari danga. Paprastai gamintojas duoda 10 metų garantijas nuo krušos. Realiai ši statybinė medžiaga ir puiki stogo danga tarnauja ilgiau net ir Lietuviškos žiemos sąlygomis.

Similar Posts