stumdomos_durys

Šiandien rinka siūlo ne vieną alternatyvą įprastoms varstomoms vidaus durims. Bet kuri durų rūšis yra geriausia ir patogiausia? Apsispręsti geriausia išnagrinėjus visų siūlomų variantų ypatybes.

Šiandien dažniausiai įrengiamos ir eksploatuojamos trijų rūšių durys.

  1. Įprastos varstomos durys – tai laiko patikrintas ir patikimas variantas. Vienintelis šių durų minusas yras tas, kad joms reikia nemažai vietos. Jei nedidelėje patalpoje nėra pakankamai vietos durų atvėrimui, tokiu atveju galima įrengti dvidures varstomas duris, kurioms atverti reikia mažiau vietos. Arba taip pat vertėtų apsvarstyti kitus durų variantus.
  2. Suskleidžiamos durys. Šios durys dažniausiai vadinamos durimis-armonika, nes jos susiskleidžia kaip armonikos dumplės. Suskleidžiamas duris gali sudaryti 2-5 segmentai. Atveriant duris vienas segmentas glaudžiasi prie kito ir taip susiskleidžia visos durys. Tad šioms durims reikia kur kas mažiau vietos nei varstomoms durims.
  3. Stumdomos durys šiandien tampa vis populiaresnės ir naudojamos ne tik spintoms, bet ir kambariams. Stumdomos durys daromos kiek įmanoma lengvesnės, kad kuo ilgiau tarnautų. Pavyzdžiui, gaminamos iš piešimo popieriaus arba medžiagos, užtemptos ant medinio rėmo. Stumdomos durys paprastai naudojamos dėl praktiškumo, kai nėra galimybės įsirengti prabangias varstomas duris, arba norint interjerui suteikti originalumo.

Kaip teisingai pasirinkti tinkamiausią durų rūšį?

Štai kelios rekomendacijos:

  • Jei biudžetas, skirtas durims yra ribotas, tikrai neverta skolintis ir būtinai įsirengti medžio masyvo duris. Karkasinės durys tikrai atrodo ne prasčiau, o kainuoja žymiai mažiau. Be to, karkasinių durų gamybai naudojamos natūralios medžiagos ir nenaudojami jokie cheminiai klijai ar kitos nuodingos medžiagos.
  • Drėgnoms patalpoms geriausiai tinka durys iš stiklo arba plastiko. Bet jei visgi pasirenkamos kitokios durys, jas būtinai reikėtų padengti apsauginėmis priemonėmis, apsaugančiomis nuo drėgmės. Pavyzdžiui, akriliniu laku, kuris apsaugo duris nuo deformacijos.
  • Egzistuoja konservatyvi nuomonė, kad durys, esančios vienoje patalpoje, turi būti vienodos. Jei toks variantas jums nepriimtinas, būtinai paeksperimentuokite su durų spalva ar forma. Pavyzdžiui, kodėl gi nepasirinkus to paties atspalvio, bet skirtingo dizaino durų. Arba atvirkščiai – pasirinkti vienodos formos, bet skirtingų spalvų duris.
  • Vis dėlto nusprendus įsigyti medines duris, geriausia jas pirkti iš žinomo gamintojo ar pažįstamo tiekėjo. Kokybiškai paruošta mediena durims yra labai svarbus gerų durų kriterijus. Juk gražiai nudažytų durų viduje gali slėptis nelabai kokybiška mediena. O žinomi gamintojai brangina savo vardą ir broko nedaro.
  • Renkantis duris svarbu nepamiršti, kad jos turi būti gražiai sumontuotos ir tikti bendrame interjere. Klasikiniam interjerui geriausiai tinka paprastos medinės durys, o moderniame interjere puikiai dera spalvoto stiklo durys. Retro stilių pabrėžia gėlių vitražais dekoruotos durys, o šiuolaikiniuose funkcionaliuose interjeruose puikiai tinka minimalistinio stiliaus stiklinės ar metalinės durų konstrukcijos.

O pačios geriausios durys – tai labiausiai tinkančios pagal konstrukciją, dizainą ir kainą konkrečioje vietoje. Ir svarbiausia – saugios ir patogios eksploatuoti. Būtinai nepamirškite įvertinti šių kriterijų priimdami galutinį sprendimą.

Similar Posts