Taupumas šiais laikais tikra vertybė, tačiau išmokti taupyti nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti. Jei dar tik mokotės taupymo pagrindų, štai keletas patarimų, kurie tikrai pravers.
Planuokite, planuokite ir dar kartą planuokite
Neikite į prekybos centrą kiekvieną dieną. Tikriausiai nesuklysime teigdami, kad, užsukę nusipirkti tik būtiniausių prekių, įsigyjate ir tų produktų, kurių jums visai nereikia. Tad, valanda, praleista prie pirkinių sąrašo sudarymo, tikrai puiki investicija į asmeninius finansus. Tiesa, gali kilti klausimas, kaip susidaryti racionalų pirkinių sąrašą. Teks viską planuoti. Visų pirma, reiktų susidaryti valgiaraštį ateinančiai savaitei ir paskaičiuoti, kiek ir kokių produktų jums prireiks. Visų antra, patikrinkite namuose turimų produktų atsargas, jei jų pakanka, kam pirkti.
Pasinaudokite akcijomis
Geriausios IKI akcijos ar kitų prekybos centrų organizuojami išpardavimai yra skelbiami internete, todėl reiktų peržvelgti akcijų leidinius ir reikalingus produktus įtraukti į savo pirkinių sąrašą. Tiesa, jei nenorite laisvo laiko skirti naršymui po skirtingų prekybos centrų internetines svetaines, tiesiog užsukite į www.raskakcija.lt. Čia pateiktos visos prekybos centrų skelbiamos akcijos. Tad sutaupysite laiko ir greitai palyginsite naudingus pasiūlymus.
Akcija nelygu akcijai
Geriausios iki akcijos ne visada reiškia didžiausią nuolaidą. Tai net akcijinius produktus reiktų pirkti protingai. Tikrai neverta kelioms savaitėms į priekį užsipirkti greitai gendančių produktų, vien todėl, kad šiandien jiems yra taikoma akcija. Tikėtina, kad įsigytų produktų nespėsite suvartoti iki galiojimo termino pabaigos, tad pinigus būsite išleidę veltui. Kita vertus, kai akcijos taikomos tokiems produktams kaip įvairios kruopos, kava, cukrus, druska, prieskoniai, aliejus, konservai ir pan. galite pirkti drąsiai. Tai ilgai negendantys produktai, todėl akcija būtina pasinaudoti.
Kur galite išleisti sutaupytus pinigus
Svajoti, kur galėsite išleisti sutaupytus pinigus – tikriausiai geriausia motyvacija pradėti taupyti. Jei per mėnesį vien maisto produktams pavyktų sutaupyti apie 50 eurų, po metų turėtumėte 600 eurų. Už tokią sumą galėtumėte nukeliauti pasilsėti į šiltus kraštus, įsigyti naują mobilųjį telefoną ir pan. Be to, turėti santaupų juodai dienai dar niekam nepakenkė.