odontologaiMedicinos krypties specialybės jau ilgą laiką neužleidžia pozicijų populiariausių ir geidžiamiausių specialybių sąraše. Abiturientai kasmet šimtais rašo prašymus, įstoti į įvairias medicinos kryptis. Odontologijos specialybė ir odontologijos studijos yra vienos iš tokių.

Kol vieni studentai renkasi socialinius ir humanitarinius mokslus, tikėdamiesi lengvai pratempti bakalauro studijas, kiti renkasi ne lengvą studijų laikotarpį, o užtikrintas perspektyvas ateityje. Būtent pastarieji renkasi medicinos pakraipos studijas. Tyrimai rodo, kad viena perspektyviausių specialybių Lietuvoje yra odontologija.

Odontologija lygu medicina?

Odontologija – tai studijų programa, supažindinanti jaunuolius su teoriniais ir praktiniais odontologo darbo aspekto. Ši specialybė dėstoma Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Vilniaus universitete bei Šiaulių universitete.

Odontologijos specialybė – rimtas pasirinkimas, mat tai ne šiaip sau darbelis su fiksuota darbo apskaita, o valstybės tarnyba, kurią reguliuoja Švietimo politikos įstatymai. Kartais manoma, kad odontologai – visiškai kita kasta nei gydytojai ligoninėse ar poliklinikose, tačiau tai netiesa. Odontologijos specialistai taip pat turi laikytis Hipokrato priesaikos, turi galimybę dirbti bet kurioje privačioje ar viešoje gydymo įstaigoje. Tačiau odontologijos studijos nėra tas pats, kas bendroji medicinos studijų programa. Pastarojoje specialistai supažindinami su bendrąja medicina ir turi išmanyti įvairių krypčių darbo specifiką. Tik po šešerių studijų metų medicinos studentai stoja į rezidentūrą, taip pasirinkdami savo ateities darbo sferą. Tuo tarpu odontologai turi žinoti dėl savo ateities vizijos jau iš anksto, prieš nešdami prašymą. Mat visų studijų metu odontologijos specialistai ir dirba su odontologijos sferos mokslais, jau studijų metu atlieka praktiką, išmoksta teoriją pritaikyti kasdieniame darbe.

Kokių galimybių laukti?

Be to, neseniai atlikti tyrimai parodė, jog odontologijos specialybė yra viena perspektyviausių Lietuvoje. Šios srities darbuotojų trūkumas privedė prie to, jog odontologams rasti darbą nėra sudėtinga, o ir atlyginimas džiugina. Vidutiniškai Lietuvoje odontologas uždirba nuo 900 ar 1500 eurų mėnesinį atlyginimą. Apie atlyginimo “lubas” nutylima. Su tokiomis perspektyvomis odontologai rikiuojasi šalia IT specialistų bei nano technologų, kurie Lietuvoje pastaruoju metu taip pat itin paklausūs.

Odontologijos specialybės dėstytojai neslepia, jog tiems absolventams, kurie nerado savirealizacijos Lietuvoje, su odontologo specialybės išsilavinimu kelias gana tiesus ir užsienio šalyse. Aukštai vertinamas Lietuvos aukštųjų mokyklų paruošimas odontologijos vis dažniau atveria duris jauniems specialistams įgauti praktikos ir susikurti karjerą užsienyje. Vokietijos, Prancūzijos ar kitų šalių sveikatos priežiūros klinikos visuomet laukia ne tik praktikantų, bet ir nuolatinio odontologo darbo ieškančių jaunuolių iš Lietuvos.

 

 

 

Similar Posts