spintosRacionalus spintos išplanavimas užtikrina patogią drabužių paiešką, padeda palaikyti švarą ir tvarką. Iš tiesų, neretai nutinka taip, kad nedėvime didžiosios dalies rūbų vien dėl to, kad pamirštame juos turintys arba jie yra taip nepatogiai nugrūsti spintos viduje, kad nesinori gaišti laiko jų paieškai. Kad išvengtumėte minėtųjų sunkumų, visų pirma reikia erdvios spintos. Kita užduotis – tinkamas jos išplanavimas. Svarbų vaidmenį atlieka ir spintos ar drabužinės apšvietimas.

Kad spinta ar drabužinė būtų tinkamai suprojektuota, būtina išnaudoti visus erdvės resursus, pvz., jei patalpa turi aukštas lubas, pagalvokite apie ištraukiamus ir žemyn nusileidžiančius skersinius. Be to, ieškodami efektyviausių sprendimų, turėtumėte daugiau dėmesio skirti spintų dizaino naujovėms, pvz., permatomi stalčiai leis matyti, kas yra jų viduje. Siūlome rinktis negilius stalčiukus, kurie apsaugos nuo drabužių glamžymosi. Smulkiems rūbams tiks stalčiai su pertvaromis, mažinantys chaosą. Pakabos-skėčiai leis patogiai sukabinti kelnes ir džinsus, todėl galėsite akimirksniu išsirinkti šiai dienai tinkančius rūbus. Kaip ir minėjome, svarbu pagalvoti apie apšvietimą – įsižiebianti lemputė padės matyti tai, kas yra spintos viduje. Be to, verta pagalvoti apie atskirų drabužių laikymo zonų apšvietimą.

Kitas klausimas – ką daryti, jei drabužinė ar spinta nėra tokia erdvi, kaip norėtųsi? Apskritai, erdvės paieškos yra viena svarbiausių XXI amžiaus vertybių, todėl dizaineriai kelia naujas patalpų planavimo užduotis. Kitaip sakant, ieškodami vietos drabužių laikymui, neturėtumėte apsiriboti vien tik miegamojo spinta, pvz., galbūt turite nenaudojamos erdvės po laiptais, tamsiame kambaryje ar prieškambaryje, kur galėtumėte įrengti lentynas ar stalčius ir laikyti rečiau nešiojamus drabužius?

Ypatingai daug klausimų sukelia batų laikymas. Daugelis žmonių turi bent kelias dešimtis batų porų, kurių sandėliavimas sukelia gana daug rūpesčių. Paprastai šiuo atveju spintoje ar drabužinėje įrengiamos specialios lentynos batams, kad būtų matomos visos jų poros. Jei minėtasis aspektas apsunkinamas erdvės klausimu, galima įrengti besisukančias batų lentynas.

Planuodami vidinį spintos išdėstymą ir apšvietimą, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie, įvertinę jūsų išsikeltus lūkesčius, padės priimti racionaliausią sprendimą konkrečioje situacijoje. Primename, kad kai kurie rūbai reikalauja daugiau erdvės, pvz., paltai, o kitus galima kabinti keliais aukštais, pvz., viršuje – palaidines, apačioje – kelnes. Jei spintos išplanavimas negali sutalpinti visų turimų drabužių, siūlome rūbus suskirstyti į dvi atskiras kategorijas: žiemos ir vasaros drabužius, t. y. nenaudojamą dalį laikyti kitur. Mažoms erdvėms rekomenduojamos stumdomos durys, kurios padeda užtikrinti optimaliausius spintos išplanavimo sprendimus.

 

 

Similar Posts