kolibrio metodasMokytojo profesija – darbas, reikalaujantis pasišventimo ir kontakto su jaunąja karta užmezgimo. Jei anksčiau mokytojas buvo ir pagrindinis žinių šaltinis, tai modernūs laikai kitokie. Dabar juk naudojamės „Google“… Tačiau pasikeitė ne tik žinių aruodai, bet ir metodika. Vienas to įrodymų – Kolibrio metodas, išlaisvinantis iš tradicinio kalbų mokymosi normų. Būtina paminėti ir auditorijų skirtumus. Dabar tobulėti stengiasi ir suaugusieji, tad mokytojo reikšmė dar labiau pakinta.

Svarbus klausimas, mąstantiems apie mokytojo darbą, yra paklausa. Juk galvoje kirba mintis, ar bus kur ir kaip save realizuoti. Iš tiesų vien internete randama straipsnių, kuriuose akcentuojama mokytojų darbo paklausa. Užsimenama ir apie anglų kalbos specialistų reikalingumą. Pastaroji tendencija – natūrali, kadangi pasaulyje vyksta globalizacija, skirtingų šalių žmonės bendrauja, kurią bendrus verslus, bendradarbiauja. Dėl to anglų kalbos mokėjimas svarbus tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vadinasi, reikalingi geri ir šio tikslo pasiekti padedantys mokytojai.

Taigi, aiškėja, kad mokytojo darbas – apsvarstymo verta kryptis karjerai. Tačiau, kaip jau užsiminta pradžioje, nepakanka būti tradiciniu mokytoju. Pavyzdžiui, į anglų kalbą, kuri akcentuota kaip itin reikalinga, kartais žvelgiama kaip į nuobodulio bei informacijos „kalimo“ šaltinį. Vis dėlto galima pasitelkti modernius sprendimus. Štai http://www.Kolibriometodas.lt kursai leidžia pajusti, kas yra malonus ir efektyvus mokymasis. Žinoma, tuomet ir pats mokytojas turi suvokti kai kurių tradicinių metodų trūkumus.

Kolibrio metodo nauda įsitikina vis daugiau žmonių. Pavargus nuo nuobodžios gramatikos ir valandų valandas užimančių uždavinių, modernusis būdas atrodo kaip atgaiva. Iš pradžių net sunku suprasti, kaip mokymasis gali būti toks įdomus ir leidžiantis greitai kelti užsienio kalbos mokėjimo lygį. Tačiau rezultatai šneka už save. Suprantama ir tai, jog be specialisto viskas būtų sunkiau. Jo indėlis labai svarbus, pradedant nuo disciplinos kūrimo ir  tęsiant sugebėjimu įtraukti į bei prikaustyti dėmesį.

Į darbą kimbantis asmuo norėtų, kad jo veikla būtų tinkamai įvertinta. Mokytojo darbe pajamų dydis priklauso nuo įvairių faktorių, pavyzdžiui, turimų pamokų skaičiaus. Jei koncentruosimės į netradicinius būdus ir kursus, kurie vyksta ne mokykloje, tuomet skaičiavimas vėlgi kitoks.

Būdamas senoviniu mokytoju neužtikrinsi šimto procentų skalę užpildančio efektyvumo. Specialistas ieško sprendimų, kaip perteikti žinias. Aukščiausio lygio profesionalumas – tokia metodika, apie kurią galima kalbėti su nepaprastu entuziazmu.

 

 

Similar Posts