seo-tekstai

10 būtiniausių patarimų kiekvienam, rašančiam SEO tekstus

Nereikia aukoti Jūsų darbo kokybės norint sukurti SEO tekstą, kuris patiktų paieškos sistemoms ir padėtų pagerinti reitingus jose. Tikriausiai visi puikiai žinote, kam yra reikalingi SEO tekstai. Tad šį kartą pakalbėkime, kaip juos rašyti, kad tekstai tiktų ne tik paieškos sistemoms, bet ir žmonėms.

seo-tekstai

Štai dešimt pagrindinių koncepcijų, kurių reikėtų laikytis rašant SEO tekstus:

1. Svarbu turinys

Labai svarbu atsiminti, kad nesvarbu kokia tema rašote, Jūsų turinys turi potencialą pasiekti didelę auditoriją ir padėti įmonei padidinti populiarumą. Svetainės turinys, straipsniai ir tinklaraščio įrašai yra puikus būdas susieti Jūsų įmone su tinkama, susijusia, ir įdomia informacija apie pramonės šaką, kurioje esate. Kokybiškai parašytas SEO tekstas su įdomia tema ne tik padidins reitingus paieškos sistemų rezultatuose, bet ir skatins skaitytojus dalintis informacija su kitais.

2. „Neišeikite“ iš temos

Rašymas verslo tema nėra tas pats, kas ir asmeninio tinklaraščio rašymas. Nėra nieko blogo įtraukti šiek tiek asmeninės informacijos į rašymą – tai suintriguoja skaitytojus. Tik būkite tikras, kad didžiąją dėmesio dalį skiriate į verslą orientuotai temai, kuria rašote ir venkite nukrypimo nuo jos.

3. Parašykite dėmesį atkreipiantį pavadinimą

Svetainės ir tekstų pavadinimai yra vieni iš pirmutinių dalykų, kurie atkreipia skaitytojų dėmesį. Nenaudokite bendrų, nuobodžių pavadinimų, kuris tik paprasčiausiai apibūdina apie ką yra tekstas. Vietoj to, galvokite lyg būtumėte laikraščių straipsnių rašytojas ir sukurkite tokį pavadinimą, kuris tiesiog traukte trauktų jį perskaityti.

4. Idealus raktažodžio ilgis ir tankumas

SEO tekstai svetainėms turėtų būti maždaug nuo 300 iki 1000 žodžių. Įrašai į tinklaraščius ir socialinius tinklus gali būti trumpesni. Jūsų teksto ilgis atitinkamai nulemia naudojamų raktažodžių skaičių: tinkamiausia yra naudoti vieną raktažodį 50 – 100 teksto žodžių. Taip, negalima naudoti tiek raktažodžių, kiek tik norite. Taip paieškos sistemos gali suprasti, kad norite jas apgauti.

5. Pridėkite raktažodžių į biografiją

Biografinė informaciją, kurią duodate žurnalams ar įmonių katalogams yra puikus būdas optimizuoti savo turinį, bei padidina Jūsų kvalifikaciją. Įterpkite vieną raktažodį į savo biografiją.

6. Neprikimškite raktažodžių

Jei savo straipsnį ar svetainės puslapio turinį prigrūsite raktažodžiais, tai atrodys neprofesionaliai. Paskirstykite savo raktažodžius tolygiai visame tekste, taip jie atrodys natūraliau.

7. Naudokite Meta aprašymą

Meta aprašymas yra apie 150 ženklų teksto aprašymas, kuris yra puiki galimybė optimizavimui. Įsitikinkite, kad SEO tekste yra Meta aprašymas su atitinkamais raktažodžiais. Tai puikus būdas pasiekti, kad Google atpažintų Jūsų tekstą ir padidintų jo vertę.

8. Rašykite struktūriškai

Norint sulaukti Google ir kitų paieškos sistemų dėmesio ir aukštesnių vertinimų, svarbu, kad SEO tekstai atrodytų profesionalūs ir puikios struktūros. Atitinkamų žymelių naudojimas gali padėti šiuo klausimu. Naudokite H1 žymelę antraštei, H2 paantraštei ir taip toliau.

9. Rašykite originalų tekstą

Turinio kopijos skelbimas svetainėje yra nepriimtiniausias dalykas  paieškos sistemų optimizavime, tad nekopijuokite turinio ir egzistuojančių šaltinių. Užtikrinkite, kad Jūsų SEO tekstai yra nauji ir originalūs – netgi savo turinio kopijavimas yra blogas sprendimas.

10. Pasirinkite atitinkamą paveiksliuką

Akį traukiantis paveiksliukas susijęs su teksto tema padės pritraukti skaitytojo dėmesį. Internete galite rasti tiek nemokamų, tiek ir mokamų (žinoma geresnės kokybės) paveiksliukų savo turinio optimizavimui.

Tinkami ir kokybiški svetainės SEO tekstai pritrauks tiek skaitytojus, tiek ir paieškos sistemas, todėl labai verta investuoti savo laiką į šią internetinio marketingo strategiją. Jeigu turite laiko, būtinai pasinaudokite šiais patarimais optimizuojant savo svetainę.

Similar Posts