veterinarijos klinikaDaugelis kačių augintojų teigia, kad išvesti katę pasivaikščioti yra neįmanoma misija. Skirtingai nei šunys, katės nemėgsta pavadėlio, kuris varžo jų laisvę. Vis dėlto, grynas oras ir pasivaikščiojimai lauke naudingi augintinės sveikatai. Uždara erdvė ir nuobodulys veikia ne tik katės charakterį, bet gali tapti ir įvairių ligų priežastimi. Tuo tarpu malonūs pasivaikščiojimai su šeimininkais yra ne tik puikus užsiėmimas, bet ir elgsenos terapija – daugeliu atveju katės tampa kur kas mielesnės ir šiltesnės augintinės. Veterinarijos klinika primena, kad jei norite pripratinti katę prie pavadėlio ir kasdienių pasivaikščiojimų, turite apsišarvuoti kantrybe. Be to, labai svarbu minėtosios užduoties imtis nuo pirmųjų mėnesių.

Kad katė priprastų prie suvaržymo, visų pirma pripratinkite ją prie antkaklio arba petnešų. Vėliau pradėkite pratinti ir prie pavadėlio. Be to, nepamirškite, kad katė turėtų apsiprasti su minėtaisiais daiktais, todėl padėkite juos matomoje vietoje, kad augintinė galėtų juos apžiūrėti ir apuostyti. Uždėdami antkaklį ar petnešėles, katę švelniai kalbinkite, pasiūlykite žaidimų, kad augintinis užsimirštų. Kasdien ilginkite petnešėlių ar antkaklio nešiojimo laiką. Kai katė pripras prie minėtųjų daiktų, užsekite pavadėlį ir pasivaikščiokite su augintine po namus. Jokiu būdu katės neraginkite ir netampykite. Petnešas nuimkite tik tada, kai katė bus rami, o ne suirzusi ir besipriešinanti.

Veterinarijos klinika primena, kad katės yra aktyvios ir smalsios, todėl pasivaikščiojimai lauke joms turi teikti ne tik malonumą, bet ir būti įdomūs. Išvedę katę į lauką, nesistebėkite, kad ši judės labai atsargiai ir lėtai tyrinės aplinką. Neraginkite augintinės ir leiskite jai elgtis taip, kaip liepia instinktai. Tirdama nepažįstamą aplinką, katė turi jaustis rami, todėl neskubinkite ir netempkite katės kita kryptimi.

Prieš pradėdami organizuoti pasivaikščiojimus lauke, nepamirškite, kad turite pasirūpinti augintinės sveikata ir užkirsti kelią galimoms ligoms. Veterinarijos klinika primena, kad lauke lakstanti katė (nesvarbu, ar ji yra išvedama su pavadėliu ar savarankiškai vaikštanti po kiemą) turi būti paskiepyta nuo pasiutligės ir kitų ligų. Be to, būtina skirti daugiau dėmesio apsaugai nuo parazitų, pvz., blusų ar erkių. Nepamirškite, kad visos priemonės ir skiepai turi būti parinkti, pasikonsultavus su profesionaliu veterinaru ir atitikti katės amžių, svorį bei veislę.

Rūpindamiesi katės saugumu, ant antkaklio ar pavadėlio užkabinkite informacinį lapelį su jūsų adresu ar telefono numeriu, kadangi katė gali išsigąsti ir nuo jūsų pabėgti. Geriausias sprendimas – pasirūpinti poodine mikroschema. Be to, veterinarai primena, kad katės kaulai yra smulkūs, todėl geriausia augintinę vedžioti su petnešomis. Rinkitės natūralaus audinio, lengvą ir tvirtą medžiagą. Nevedžiokite katės arti gatvės ar kitų pavojingų erdvių, kadangi išsigandusi ir pabėgusi katė gali patekti į pavojų.

Similar Posts