teisinės paslaugos

Teisinės paslaugos verslininkams Lietuvoje ir užsienyje

teisinės paslaugosTeisininkai reikalingi ne tik paprastiems gyventojams, nuolatos besiginčijantiems dėl palikimo ar tarpusavio santykių, bet daugiau verslininkams, dirbantiems Lietuvoje ir užsienyje. Ypač tiems, kurie dirba ir ten ir ten. Kokia gi teisinė pagalba jiems reikalinga?

Prekybos klausimai

Lietuvos ir tarptautinių rinkų pagrindinis varomasis arklys yra prekyba – importas ir eksportas. Čia kyla labai daug dviprasmiškų klausimų, kuriuos gali gvildenti ir tinkamai atsakyti teisininkai. Teisinės paslaugos prekybos srityje yra labai reikalingos ne tik sutartiems ruošti (tai daugiau administraciniai reikalai), bet ir numatyti rimtas bendradarbiavimo sąlygas, apsiginti nuo konkurentų ir vietinių verslų propagavimo. Tai aktualu Europos Sąjungos šalyse, kurios neturėtų suvaržyti kitų šalių verslo subjektų. Žodžiu, prekybos srityje ginčų daug, konsultacijų dar daugiau. Kas tai gali padaryti? Tik profesionalūs ir daug patirties tarptautiniame versle turintys teisininkai.

Paslaugų teikimas

Nors Lietuva yra laikoma gamybine šalimi, daugiausiai mokesčių sumoka mažmeninės prekybos tinklai ir paslaugų sektorius. Tarptautiniu mastu paslaugos iš Lietuvos teikiamos gana dažnai, todėl čia ir vėl reikalingos kvalifikuotos teisinės paslaugos iš profesionalių teisininkų. Būtina nustatyti, kaip bus užtikrinama paslaugų kokybė, kaip vyks pardavimai ir kas atsakys už tam tikras nesėkmes ir nepatenkintus klientus. Teisininkai šioje srityje sukasi kaip tik gali – darbo jiems per akis…

Darbo santykiai

Nors tarptautinių kompanijų nėra itin daug, tačiau turime keletą gana skambių vardų. Kiekvieną dieną Wester Union, Barclays, Philip Morris ir kitos kompanijos samdo naujus darbuotojus, kuria motyvacines sistemas, už kurias turi atsiskaityti savo būstinėse. Viskas turi būti daroma pagal frančizės sutartis arba tam tikras vidines strategijas. Teisininkams ir čia yra kas veikti, nes jie turi dirbti ir su Lietuvos šaka, ir su tarptautinės kompanijos atstovais.

Intelektinė nuosavybė

Lietuviai vis dar mėgsta viską vogti – kopijuoti programinę įrangą, siųstis muziką, filmus, naudoti prekės ženklus be leidimo ir t.t. Visa tai iš karto susilaukia teisininkų dėmesio. Ne, jie ne anglai ir ne amerikiečiai. Tai lietuviai teisininkai, kuriuos nusamdo tarptautinės kompanijos, kad šie atstovautų jų interesus Lietuvoje.

Čia pagrindinės sritys, kuriose yra reikalingos profesionalios teisinės paslaugos, orientuotos į tarptautinį verslą.

 

Similar Posts