kolibrisPirkimas internetu šiandien vis labiau populiarėja. Net patys nepatikliausi ir įtariausi pirkėjai vis dažniau žvalgosi po internetinių parduotuvių lentynas, įsidrąsina pirkti ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio el.parduotuvių.

Iš esmės, pats apsipirkimas užsienio el.parduotuvėse mažai kuo skiriasi nuo apsipirkimo lietuviškose. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad apmokėjimas užsienio el.parduotuvėse iš karto vykdomas kredito kortele arba per Paypal sistemą. Prekių pristatymą vykdo pašto įstaigos arba siuntų kurjeriai. Kai kurios parduotuvės gali nesiųsti prekių į Lietuvą, tuomet prekių pristatymui reikia naudotis kitų įmonių paslaugomis. Tik tuomet pačios prekės kaina gerokai padidėja.

Todėl prieš perkant ką nors iš užsienio el.parduotuvės, būtina išsiaiškinti visus niuansus, perskaityti VISAS smulkiu šriftu parašytas prekių pirkimo sąlygas. Tačiau dažnai tai padaryti gali būti sudėtinga, nes paprastai tokių parduotuvių pateikiama informacija yra anglų kalba. Be bent jau vidutinių anglų kalbos žinių po užsienio el.parduotuves geriau net nesižvalgyti. Nes vertimas pažodžiui dažnai skiriasi nuo tikrosios prasmės. O skirtingų faktų interpretacijų čia būti negali – arba pristatoma į Lietuvą, arba ne, arba reikia papildomai mokėti, arba ne ir pan.

Prekės pasirinkimas

Atrodytų, kas gi čia tokio – kokios noriu prekės, tokią ir pasirenku. Tačiau visgi gali kilti šiokių tokių sunkumų dėl prekės matmenų (išmatavimų). Tiek drabužių, tiek avalynės, tiek kitų daiktų matai užsienio šalyse dažniausiai skiriasi nuo lietuviškų. Žinoma, prie UK ar JAV drabužių ir batų dydžių daugmaž esame įpratę, bet vis tiek įsigiję norimą prekę galime likti apsirikę.

Lietuviai įpratę prie tokių ilgio matų: mm, cm, m. O užsienyje dažniau naudojami coliai, pėdos ir pan. Tam, kad įsigytume reikiamą kiekį, pavyzdžiui, norimos medžiagos, turime tiksliai pasiskaičiuoti ir išsireikšti nurodomus dydžius mums įprastais. Tai padaryti nėra sudėtinga, nes internete apstu susijusių matavimo vienetų lentelių. Be to, mokant anglų kalbą tai padaryti yra vieni niekai.

Tačiau net ir tiksliai pasiskaičiavus ilgio, svorio ar kitus matmenis, gali atsitikti taip, kad nusipirksi per didelį kiekį kokios nors prekės. Bet neverta nerimauti, nereikalingą kiekį visada galima parduoti. Jei pasiseks, išleisti pinigai greitai sugrįš.

Užsakymo formavimas (angl. “checkout“)

Po prekių pasirinkimo ir formuojant užsakymą paprastai reikalaujama užregistruoti savo paskyrą su asmeniniais duomenimis: vardu ir pavarde, el.pašo adresu, fiziniu adresu ir pan. Tai standartinė bet kurios el.parduotuvės procedūra. Tačiau galima vykdyti apsipirkimą ir svečio teisėmis. Tokiu atveju pirkėjo duomenys neįsimenami ir kito pirkimo metu tenka vėl iš naujo vesti tą pačią informaciją. Jei manai, kad pasirinktoje el.parduotuvėje pirksi dar kada nors ateityje, neabejodamas registruok savo paskyrą ir negaišk daugiau laiko ties šiuo žingsniu.

Tam, kad nekiltų nesusipratimų, visą informaciją paskyros formavimo metu rekomenduojama įvesti lotyniškais rašmenimis (be lietuviškų š, č, ą, į ir pan.). Anglų kalbos mokėjimas čia taip pat ypač reikalingas, kad, pavyzdžiui, vardo skiltyje neįvestum adreso ar pan. Atrodo – tai smulkmena ir taip suklysti neįmanoma, bet patikėk, suklysti galima ir pildant užsakymo formą lietuviškoje el.parduotuvėje, kas neretai, anot pardavėjų, tikrai pasitaiko.

Prekių pristatymas

Formuojant užsakymą kuriame nors etape siūloma pasirinkti prekių pristatymo tipą ir būdą. Prekių pristatymo kaina, žinoma, priklauso nuo laiko, draudimo ir pan.

Jeigu pasirinkta užsienio el.parduotuvė pristato prekes į Lietuvą, tuomet jokių problemų – patvirtini užsakymą, susimoki ir lauki siuntinio. Tačiau jeigu el.parduotuvė prekių tiesiogiai į Lietuvą nepristato, tuomet teks ieškotis įmonės, užsiimančios siuntų pristatymu. Vertėtų įsidėmėti, kad prekės muitas apima tarpininko pristatymo kainą ir komisinius bei neturi viršyti neapmuitintų įvežimų limitų.

Užsakymo apmokėjimas

Suformavus užsakymą reikia vykdyti apmokėjimą. Užsienio el.parduotuvėse už prekes paprastai atsiskaitoma kreditine kortele arba mokėjimų sistema Paypal. Čia jau tavo teisė rinktis – kuris būdas tau patogesnis, tuo ir apmokėk savo užsakymą.

Muitinė

Nuo prekių pristatymo tipo priklauso pristatymo terminai ir kaina. Kurjerių tarnybų paslaugos paprastai kainuoja brangiau, tačiau prekės pristatomos greitai ir kokybiškai. Nepamiršk, kad beveik kiekvienai šaliai yra nustatytas neapmuitintų prekių kiekis, už kurį nereikia mokėti muitų. Viršijus tą kiekį, reikės papildomai papurtyti piniginę (ar kortelę J).

Prekių gavimas

Paprastai brangiau kainuojantys prekių pristatymo tipai leidžia internetu stebėti prekės “kelionę“. Kurjerių tarnybos įsigytas prekes pristato tiesiai užsakovui į namus. Siunčiantis prekes per pašto tarnybas, į pašto dėžutę gaunamas pranešimas apie gautą siuntinį, jo atsiėmimo vietą ir laiką, kiek siuntinys bus saugomas pašto skyriuje. Jei prekė patenka į apmuitintų prekių sąrašą, reikia susimokėti muitą ir tik tuomet galima atsiimti siuntinį.

Būk budrus!

Atrodytų, nieko čia labai sudėtingo ir nėra – išsirenki prekę, užsisakai, susimoki ir lauki siuntinio. Taip, tačiau, jei su anglų kalba labai artimai „nedraugauji“, gali likti ant ledo – sumokėjęs pinigus ir negavęs prekės. Kad taip nenutiktų – tuoj pat prisimink kažkada mokėtą kalbą arba pradėk mokykis iš naujo!

Kolibrio metodas – greitai, suprantamai ir kokybiškai

Kolibrio metodas – tai unikalus būdas greitai ir efektyviai išmokti anglų kalbą. Skubantis šiandienos žmogus nieko geriau tikrai nesuras, o ir ieškoti neverta.

Mokydamiesi anglų kalbos tradiciniu būdu, jau kitą dieną paprastai pamirštame didžiąją dalį informacijos. Kolibrio metodas užtikrina, kad tai, ką išmokai vakar, prisimintum ne tik šiandien, bet visą gyvenimą.

Ar prisimeni, kaip mokykloje „kaldavai“ naujus žodžius, gramatikos taisykles, atpasakojimo tekstą ir kartodavai tą patį daug kartų? Kolibrio metodas to tau daryti nebeleis. Speciali metodika užtikrina malonų ir smagų mokymąsi bei stulbinančią ir šimtaprocentinę grąžą.

Pasirinkus Kolibrio metodą tau nebereikės naujai mokytis ar prisiminti neįdomių gramatikos taisyklių. Profesionalūs specialistai išmokys tave mąstyti taip, kad ir “nekaldamas“ visų tų šabloniškų taisyklių tu kalbėsi aiškiai, suprantamai ir tikrai be klaidų.

Kiek metų mokeisi anglų kalbos mokyklos? 8-10 metų, tiesa? Ir ką iš tų ilgų metų tu šiandien prisimeni? „My name is…?“ Na jau ne, Kolibrio metodas to neleis! Po 90 dienų kursų tu galėsi kalbėti bet kokia tau įdomia tema, o visus reikalingus žodžius tikrai “rasi“ savo atmintyje.

Kolibrio metodo anglų kalbos kursai suskirstyti į keletą etapų. Kiekvieno etapo pradžioje supažindinama su keliamais tikslais, uždaviniais bei laukiamas rezultatais. Visi išbandę Kolibrio metodą maloniai stebisi ir, žinoma, džiaugiasi, kad šimtu procentų pasiekė tuos rezultatus, kurių laukė. Ar gali būti kas geriau?

Vis dar netiki, kad gali būti taip paprasta, aišku ir efektyvu mokytis anglų kalbos? Užsirašyk į Kolibrio kursus ir nepasigailėsi! O užsienio naujienų ar kitų tinklapių skaitymas anglų kalba tau taps toks pats įprastas kaip “delfio“ skaitymas kiekvieną rytą!

Similar Posts