Elektrinis virdulysJau beveik pamiršti tradiciniai virduliai, kuriuos statydavome ant viryklės tam, kad užsivirtume vandens kavai ar arbatai. Šiandien kiekvienoje virtuvėje ir net įstaigoje neapsieiname be elektrinių virdulių.

 

Pasirinkimo kriterijai

Į kokius svarbius kriterijus reikėtų atkreipti dėmesį norint išsirinkti poreikius tenkinantį elektrinį virdulį? Reikėtų įvertinti kelis svarbiausius kriterijus. Pirmiausia medžiaga iš kurios pagamintas virdulio korpusas, maksimalią virdulio talpą, kaitinamojo elemento tipą, filtrus, virdulio galingumą. Šie dalykai lemia ir virdulio kainą.

Šiandien virduliai gaminami iš plastiko, nerūdijančio plieno arba plastiko ir nerūdijančio plieno derinio. Dauguma virdulių pagamintų iš plastiko yra pigesni.  Tokių virdulių gali būti įvairių spalvų, todėl kam svarbu ne tik kokybė, bet ir išvaizda – turi iš ko rinktis. Tiesa, specialistai pataria plastikinius virdulius keisti maždaug kas du metus. Todėl šis variantas ne ilgaamžis.

Prekyboje galima rasti ir nerūdijančio plieno virdulių, kurie yra patvaresni, siūloma didelė spalvų bei formų įvairovė. Tačiau jų kaina paprastai yra didesnė. Taip pat galima rasti ir stiklinių virdulių, kurie dailiai atrodo, tačiau jais naudojantis reikia didesnio atsargumo. Elektrinių virdulių gali būti pagamintų iš skirtingų medžiagų. Pavyzdžiui virdulio korpusas gali būti metalinis, o rankenėlė – nekaistanti plastikinė.

 Patogumą lemia kaina

Kuo virdulys turi daugiau funkcijų, yra įmantresnės formos, tuo jis brangesnis. Dėl dvigubų sienelių elektriniai virduliai šilumą išlaiko ilgiau nei viryklėms skirti virduliai. Tačiau šiuolaikiniuose modeliuose dar gali būti įrengta vieno mygtuko paspaudimu nustatoma šilumos palaikymo funkcija, bei temperatūros palaikymo režimas. Tokios funkcijos labai patogios arbatos mėgėjams, nes, nustačius atitinkamą temperatūros režimą, užtikrinama tinkama vandens temperatūra arbatai paruošti.

Teigiama, kad kava turi būti plikoma ne visiškai verdančiu vandeniu, o tokiu kurio temperatūra – apie 92 -96 ° C. Nuo arbatos rūšies priklauso rekomenduojama temperatūra. Žalioji arbata plikoma 80 – 85 ° C karščio vandeniu, o juodoji arbata plikoma verdančiu vandeniu.

Įprastai virdulio talpa būna nuo 0,5 iki 1,8 litro. Viryklėms skirti virduliai gali būti iki 2,5 litro talpos. Žinoma, geriau rinktis didesnį virdulį. Juk jame nebūtina kaitinti maksimalaus vandens kiekio, tačiau jei įprastai vandenį verdate 1 – 2 žmonėms, visiškai pakaks ir vieno litro talpos virdulio. Kuo mažiau vandens virsite – tuo greičiau jis užvirs ir suvartos mažiau elektros energijos.

Beje – virduliai pagal energijos taupymo klases nėra klasifikuojami. Suvartojamos energijos kiekis priklauso nuo virdulio galingumo, o virdulio galingumas dažniausiai priklauso nuo virdulio talpos.

Elektriniai virduliai gali turėti skirtingus kaitinamuosius elementus: diskinius (uždengtus) ar spiralinius (atvirus). Greičiau įkaitina vandenį diskiniai elementai, nes jie yra paskirstyti dideliame plote. Be to, nereikia stebėti vandens lygio virdulyje. Spiralinis kaitinimo elementas vandenį užverta lėčiau, jį sudėtingiau valyti, tačiau jis kelia kur kas mažiau triukšmo. Tačiau šiuo atveju svarbu stebėti vandens lygį, nes kaitinamasis elementas privalo būti visiškai panardintas vandenyje.

Daugelyje virdulių yra montuojami filtrai. Dažniausiai filtras būna virdulio snapelyje, pro kurį pilamas vanduo. Šis filtras neišvalo vandens, tačiau neleidžia ištekėti virdulyje susikaupusioms nuosėdoms.

Rinkoje galima rasti ir tokių modelių, kuriuose įrengti vandenį valantys  ir minkštinantys filtrai. Tokie filtrai iš vandens pašalina chlorą, pesticidus ir tt. Jie ne tik pagerina vandens kokybę, bet ir sumažina nuosėdų kiekį virdulyje. Tokie virduliai kainuoja brangiau.

Similar Posts