kaminaiNorint savo būstui suteikti šiek tiek jaukumo, dažniausiai galvojame apie židinį ar krosnelę. Tai puiki idėja, kurią įgyvendinus, namai suspindi kita energija. Žinoma, tai nereiškia, kad tokius darbus reikia namuose atlikti patiems, tačiau pravartu prieš užsakant tam tikras paslaugas pasidomėti, ko Jums reikia ir kaip viskas turėtų būti tinkamai atlikta.

Dažniausiai kaminai ir kaminų įdėklai šiek tiek painiojami, kaip ir kitos, su kaminais susijusios sąvokos. Reikia prisiminti, kad kaminu dažniausiai vadinamas mūrinis arba betoninis statinys, o dūmtraukiu – pagamintas iš keramikos arba plieno. Tačiau šalia šių sąvokų atsiranda ir kaminų įdėklai. Dažnai jie taip pat painiojami su pačiu kaminu, tačiau tai iš esmės yra dūmtakis, nes jis sukuria taką dūmams išeiti į išorę.

Kaip išsirinkti patikimą kaminą ir įdėklą?

  • Populiariausi Lietuvoje yra kaminai, pastatyti iš mūro ar blokeliu. Greičiausiai taip yra todėl, kad istoriškai susiformavo tokia kaminų tradicija beveik kiekviename kaimo namelyje. Todėl ir šiais laikais statant naujus namus populiaru įrengti tokio tipo kaminus.
  • Renkantis kaminą, daugelis žmonių didelį dėmesį skiria kainai. Pigiausi kaminai Lietuvoje – iš blokelių ir plytų. Dažniausiai jie montuojami labai lengvai ir greitai, o jų tarnavimo laikas gana Tačiau specialistai sako labai gerai įsitikinti, ar kaminai tikrai kokybiški, nes perkant tokį pirkinį, reikėtų skirti daugiau dėmesio į kokybę, o ne į kainą. Juk nuo kamino priklauso visų namo gyventojų, o gal ir palinkinių kaimynų saugumas.
  • Vis labiau Lietuvoje populiarėja keramikiniai kaminai. Dažniausiai juos renkamasi todėl, kad jie yra atsparūs rūgštims ir aukštoms temperatūroms, o tai reiškia, jog kaminas yra patikimas ir ilgaamžis. Be to, tokio tipo kaminai lengvai valomi, taigi jie nereikalauja nuolatinės sudėtingos priežiūros.
  • Įrenginėjant komercines ir gamybai skirtas patalpas neretai naudojami pristatomi kaminai. Taip pat pristatomi dūmtraukiai gali būti naudojami jau pastatytame name, kai įrengiama katilinė ar krosnelė. Tokiu atveju prie namo šono pristatomas tokio tipo kaminas.
  • Labai svarbus sprendimas – kamino įdėklai. Dažniausiai manoma, jog tai tėra nereikalinga detalė, todėl pavyzdžiui senuose namuose kaminai vis dar stovi be įdėklų. Tačiau iš tiesų kamino įdėklas pagerina dūmų trauką, jie palengvina kamino valymą, be to nėra tikimybės kilti suodžių gaisrui.

 

Similar Posts