Šiuolaikinis asmeninis sporto „asistentas“ – išmanusis laikrodis

Garmin_vivoactive HR_BPavasario pradžia žymi ir padidėjusį žmonių fizinį aktyvumą, tačiau aktyvi veikla ne visada yra naudinga mūsų sveikatai. Daugelis po žiemos pradėję sportuoti tikisi greitų rezultatų ir patys to neįtardami persistengia, taip rizikuodami pakenkti ne tik raumenų, bet kas grėsmingiausia ir širdies veiklai.

„Mėgėjai pradėdami sportuoti dažnai reikalauja iš savęs per daug, manydami, kad gerai jaučiasi, bet nepagalvoja, kokį sunkumą patiria jų širdis. Lengviausias būdas išvengti širdies veiklos sutrikimų sportuojant – sekti jos darbą ir fizinio aktyvumo intensyvumą. Tai ypač aktualu sporto mėgėjams, kurių nuolat nestebi treneriai“, – pataria profesionali sporto trenerė Jūratė Strumskytė-Razgūnė.

Prie šios problemos sprendimo prisideda ir išmaniųjų prietaisų gamintojai, siūlydami sporto mėgėjams skirtus dėvimus prietaisus. Vienas iš jų – Lietuvoje ir visame pasaulyje sparčiai populiarėjantys išmanieji laikrodžiai.

„Išmanieji laikrodžiai Lietuvoje jau nebėra prabangos prekė, kuriama išskirtinai sportininkams – dabar jie skiriami visiems sveiką ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms. Jie matuoja pulsą treniruotės metu, praneša apie padarytą progresą ir sudegintas kalorijas, nesvarbu, ar jūs tiesiog lipate laiptais, ar profesionaliai važinėjatės dviračiu“, – pasakoja „Garmin“ pardavimų atstovas Lietuvai Andrius Klikna.

Neseniai Barselonoje praūžusiame pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese į šią problemą atsižvelgė ir Lietuvoje navigacijomis ir sportiniais GPS laikrodžiais jau spėjęs išgarsėti prekės ženklas „Garmin“ – jis plačiajai visuomenei pristatė išmanųjį laikrodį „Vívoactive HR“, skirtą aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. „Tai tarsi aktyvaus laisvalaikio „asistentas“, kuris ne tik skaičiuoja nueitus žingsnius, bet ir padeda sekti širdies ritmą“, – aiškina A. Klikna.

Išmanieji laikrodžiai, skirti plačiajai vartotojų grupei, neapsiriboja vien fizinių parametrų matavimu – juos suderinus su mobiliaisiais telefonais, galima gauti skambučių, žinučių ar socialinių tinklų pranešimų įspėjimus, patikrinti orų prognozę bei valdyti muziką savo išmaniajame telefone.

„Išmanusis laikrodis dabar yra tarsi maža išmanaus telefono versija, nešiojama ant riešo. „Garmin Vívoactive HR“ yra suderintas su daugiau nei 1 300 mobiliųjų programėlių, o ekrane galima stebėti savo dienos veiklas – judėjimo statistiką bei į mobilųjį telefoną ateinančius pranešimus net į prietaisą tiesiogiai šviečiant saulei, kas itin aktualu šiltuoju metų laiku“, – teigia A. Klikna.

Apie „Garmin“

 

Garmin_vivoactiveHR_AGARMIN International – tai kompanija, kuri gamina navigacijos ir ryšio įrangą tokioms rinkoms kaip aviacija, laivyba, automobilių transportas, mobilus ryšys ir sportas. Šiemet Barselonoje vykusiame pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese „Mobile World Congress 2015“ buvo pristatyta ir šių metų naujiena – išmanusis laikrodis „Vívoactive HR“. Šis išmanusis laikrodis yra pritaikytas ne tik visoms sporto šakoms: bėgimui, važinėjimui dviračiui, plaukiojimui, golfui ir kt., bet ir kasdienio aktyvumo stebėjimui. Prietaisas nurodo informaciją apie širdies darbą be papildomų prie krūtinės dedamų prietaisų.

Lietuvoje oficialus GARMIN produktų platintojas – SIA „Bajtel.LV“.

Similar Posts