plokštinių pamatų kainaAr tikrai jūsų namuose turi būti rūsys? Jei nelaikote bulvių ar vyno, tai greičiausiai nelabai reikalinga patalpa. Juo labiau, kad jo statymas yra brangus – kasimo darbai, betonavimas, hidro- ir termoizoliacija, vidaus apdaila. Pasižiūrėkite, kiek galima sutaupyti statantis namus. Prie ko vedame?

Prie to, kad šiuolaikiniams individualiems namams priemiestyje ar net kaime rūsys nereikalingas, todėl galima namą statyti ant plokštinių pamatų.

Kaip liejami plokštiniai pamatai

Plokštiniai pamatai yra liejami gana paprastai. Mažu ekskavatoriuku išlyginamas plotas. Papilama keli sunkvežimiai skaldos, ji išlyginama, tiesiama hidroizoliacinė plėvelė. Tada klojamas putplastis, pasižymintis itin geromis šilumos sulaikymo savybėmis. Ant putplasčio dedama armatūra, vedžiojama santechnika – šildomų grindų vamzdeliai, vandentiekio vamzdžiai, nuotekų vamzdžiai, taip pat galima nutiesti ir kelias elektros laidų linijas.

Visa tai daroma tiesiog ant žemės. Kai armatūros tinklas jau suformuotas ir visa santechnika išvedžiota, lieka tik kviesti betono maišyklę arba betono mašiną ir viską gražiai užpilti betonu. Tada išlyginti ir palaukti pora savaičių, kol betonas galutinai sustings. Per tris savaites plokštiniai pamatai yra paruošti statybai. Tada galima jau statyti visa kita pagal namo projektą.

„Pasyviems namams plokštiniai pamatai – idealus variantas. Viskas padaroma labai greitai, o šiluminės savybės irgi labai geros, tad nebus jokių problemų vėliau gaunant A ar A+ energetinę klasę“, – sako Plokstiniai.lt atstovas Mindaugas.

Su p. Mindaugu sutinka ir mūrininkai bei karkasinių namų statytojai. Ant plokštinio pamato galima pastatyti bet kokias sienas. Dabar populiariausias būdas statyti sienas – lengvi blokeliai arba medienos pastoliai, kurie gali būti nesunkiai pritvirtinti prie paties pamato. Tokiu būdu ir mūrinis ir karkasinis namas gali būti nesunkiai pastatytas, nepriklausomai nuo to, kas tuos pamatus išliejo.

Pasidomėjome ir plokštinių pamatų kaina. Ji yra kur kas mažesnė, nei paprastų pamatų. Aišku, poliniai (gręžtiniai) pamatai yra dar pigesni, tačiau jie tinkami ne visur ir dažniausiai ne gana dideliems 150-300 kvm. m. ploto gyvenamiesiems pastatams. Pamatų kaina priklauso ne tik nuo betono kiekio, bet ir nuo paruošimo. Prieš juos liejant reikia nuodugniai susipažinti su gruntu – ar nebus per ploni pagal standartinį projektą. Čia jau reikia ir specialistų konsultacijos, kuri padės neapsirikti ir pasirinkti optimaliausius pamatų sprendimus.

 

Similar Posts