Vos prieš keletą metų atsiradęs išmanusis telefonas tapo tikru atradimu rinkodaros specialistams ir reklama užsiimantiems įmonių darbuotojams. Nesutinkate? Nešiojamas kompiuteris vis dar svarbiau? Pabandykime aptarti kelis momentus, kurie yra prieinami išmaniųjų telefonų naudotojams.

Vizualinis turinys – svarbiausias

Nešiojamas kompiuteris yra rašomosios mašinėlės ir skaičiuotuvo bei interneto hibridas. Jis sukurtas tam, kad galėtume lengvai skaičiuoti, rašyti, apdoroti įvairią informaciją ir bendrauti internetu. Tuo tarpu išmanusis telefonas yra telefono, fotoaparato ir interneto hibridas. Jo tikslas – fiksuoti vaizdą, juo dalintis ir bendrauti tiek telefonu, tiek internetu. Garso perdavimas nebėra svarbiausia jo funkcija, nes kalbėti su artimaisiais galima rašant SMS žinutes, per įvairius „čatus“ ir, žinoma, Skype. Dėl šios priežasties kai kurie didieji pasaulio operatoriai svarsto atsisakyti apmokėjimo už minutes, o palikti tik apmokėjimą už duomenis.

Išmanusis telefonas generuoja vizualinį turinį, kuris turi labai didelę jėgą rinkodaroje. Galimybė dalintis socialiniuose tinkluose – dar vienas iš privalumų, kurie padaro išmaniuosius turinio gaminimo mašinomis.

Tekstų dabar žmonės vengia skaityti, nes neturi laiko, noro, ar tiesiog nepatogu. Paveikslėlius, video klipus ir specialias programėles jie naudoja itin noriai. Akivaizdu, kad rinkodara turėtų būti orientuota į išmaniuosius kur kas daugiau, nei yra dabar.

Iliustracijos

Reklama internete yra labai priklausoma nuo žinutės ir jos pateikimo kaip įmanoma lakoniškiau ir išradingiau. Iliustracija žinutę perduoda greičiau ir įtikinamiau, nei tekstas, todėl natūralu, kad internetas vis dar pilnas įvairių dydžių reklaminių antraščių. Nereikia, kad jos judėtų, mirgėtų ir iššokinėtų. Pakanka tik jas parodyti tikslinei auditorijai (tai gana sunku reklamą rodant plataus profilio naujienų portaluose).

Reklamą kurti išmaniuoju telefonu labai paprasta. Fotografuojam tam tikrą objektą, redaguojam iliustracija su viena iš šimto nemokamų iliustracijų programėlių (rekomenduojame išbandyti Aviary). Uždedame užrašą ir viskas – paleidžiame į socialinius tinklus. Štai tokiai iliustracijai sukurti buvo sugaištos vos 3 minutės.

sexy mouse

Tokia iliustracija pritaikyta dalinimuisi Instagram, Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, LinkedIn ir kituose socialiniuose tinkluose. Taip pat ją galima įdėti į skelbimą internete, nusiųsti el. paštu. Jos sukūrimas nieko nekainavo. Daugiausiai laiko sugaištama ne kuriant, o platinant turinį.

Dar vienas labai puikus ir svarbiausia – nemokamas internetinis įrankis dizaino kūrimui yra canva.com . Jo pagalba, taip pat labai greitai ir lengvai sukuriamos iliustracijos.

 Vaizdo klipai

Vaizdo klipai filmuojami išmaniuoju telefonu reikalauja šiek tiek daugiau laiko, tačiau su tinkamomis programomis tai labai nesudėtinga. Svarbiausia – kokią informaciją parodote. Jei prekiaujate kažkokiomis prekėmis, galima nufilmuoti, kaip atrodo produktas, papasakoti, kokios išskirtinės jo savybės, o vaizdo klipo pabaigoje uždėti užrašą, kur galima paskaityti daugiau, kiek tai kainuoja. 1-2 minutės yra pakankamas laiko tarpas, kad apie produktą papasakotumėte beveik viską, o kai kurias funkcijas dar ir pakartotumėte.

Jei reklamuojate savo paslaugas, galima nufilmuoti kolegą, kuris pasakoja apie paslaugas, rodo įvairius brėžinius lentoje ar kompiuterio ekrane ir t.t. Būdų sukurti video reklamą yra tikrai nemažai. Sukūrus tokį video, jį belieka įkelti į Youtube ir iš ten dalintis visur, kur tik įmanoma. Taip pat ir nuosavame interneto puslapyje.

Programėlės

Deja, programėlių patiems susikurti kol kas dar nepavyks. Jau yra tam tikri internetiniai įrankiai, kurie leidžia susikurti programėles, bet jos labai paprastos. Be to, reikia daug žinių apie jas, tad ši užduotis gali būti per sudėtinga. Juo labiau, kad sugalvoti programėlės funkcijas ir tikslą yra gana nepaprastas dalykas. Čia jau teks investuoti. Su laiku, programėlių kūrimas turėtų supaprastėti, tačiau kol kas geriau pasikliauti profesionalais.

Išmanusis telefonas yra geras dar ir tuo, kad turinį galima kurti laisvu metu. Užstrigote kamštyje? Tikrai galite padaryti kokią iliustraciją ir nusiųsti į Instagram ar Facebooką. Laukiate savo eilės poliklinikoje, VMI ar oro uoste? Išnaudokite šį laiką ne stresui, o turiniui kurti. Įrankį juk turite – išmanusis telefonas su jumis kartu net naktį.

Ką Jūs galvojate apie tai? Pasidalinkite straipsniu socialiniuose tinkluose!

Similar Posts