Automobilių stiklai bet kuriai transporto priemonei – labai svarbi jos dalis. Jie atlieka keletą esminių funkcijų – apsaugo vairuotoją ir keleivius nuo išorinių veiksnių, sušvelnina avarijų pasekmes ir užtikrina gerą matomumą. Galiausiai – tai nenuginčijamas išorinės automobilio išvaizdos garantas. Dažna automobilių savininkų klaida – automobilio stiklų remontas reikalingas tik tuomet kai įdaužos tampa ganėtinai didelės. Nedarykit tokių klaidų. Meistrai pataria daugiau dėmesio skirti savo automobilio langų būklės tikrinimui. Tai padeda sutaupyti ir laiko, ir pinigų.
Neatidėliokite stiklų remonto
Net jeigu jums pasirodys, kad stiklo defektas visiškai mažas, jokiu būdu nesiimkite jo taisyti patys. Gali nutikti taip, jog prireiks ne tik naujo remonto, bet ir padarytų klaidų taisymo. Tuomet dvigubos išlaidos – neišvengiamos. Tik savo darbą išmanantys remontininkai greitai nustatys pažeidimo rimtumą bei pasiūlys racionalų defekto šalinimo sprendimą. Patikėkite, jūs dar padėkosite už tokį patarimą. Štai, kad galutinai tuo įtikintume, pateiksime visą stiklo keitimo eigą, kai stiklas jau būna apleistas ir yra visiškai sueižėjęs:
- Pirmiausia nuimami valytuvai ar kiti apdailos elementai;
- Toliau išimamas senas stiklas;
- Automobilio kėbulas paruošiamas naujam stiklui. Tai reiškia, jog išvalomi klijų likučiai, nešvarumai, pašalinamos rūdys;
- Tiek pats kėbulas, tiek naujas stiklas būtinai gruntuojami ir padengiami klijų sluoksniu;
- Stiklas įstatomas į kėbulą ir tvirtai įspaudžiamas;
- Iš naujo sudedami valytuvai ir kiti apdailos elementai.
Automobilių stiklų perklijavimas
Vienas iš gana dažnai pasitaikančių mašinų stiklų remonto paslaugų – automobilių stiklų perklijavimas. Tokio remonto gali prireikti tokiais atvejais:
- Kai atsirado korozijos židinių ir stiklas trukdo juos pašalinti;
- Kai automobilio salone kaupiasi vanduo, o nustatyti to priežastį niekaip nepavyksta;
- Kai pro langus švilpia vėjas;
- Dėl kitų priežasčių, kurias dažnai gali nustatyti tik specialistai.
Prevencinės automobilių stiklų priežiūros svarba
Labai svarbu ir prevencinės priemonės. Tam, kad stiklus išsaugoti kaip galima ilgiau sveikais ir nepažeistais, reikia rūpintis ne tik jais pačiais, bet ir kitomis detalėmis. Kalbame apie stiklų valytuvus. Nusidėvėję ar deformavęsi valytuvai gali pažeisti stiklą. Nepamirškite ir tinkamo stiklų valymo. Stiklą reikėtų valyti tik tinkamomis priemonėmis – specialiomis šluostėmis, ledo gremžtukais. Taip nepažeisite stiklo paviršiaus.